Kaip skelbia Lietuvos kelių policijos tarnyba, gruodžio 21 d., trečiadienį, Lietuvos keliuose, išliekant gana sudėtingoms eismo ir važiavimo sąlygoms, pirminiais duomenimis, įvyko 7 eismo įvykiai, per kuriuos nukentėjo 8 žmonės (pėstieji, 3 – pėsčiųjų perėjose, 2 nepilnamečiai). Viename įvykyje nukentėjo 2 asmenys. Visi įvykiai įvyko 3 didžiųjų šalies miestų gatvėse, esant šlapiai kelio dangai. Tamsiuoju paros metu – 5 įvykiai.

Lietuvos kelių policijos tarnyba dar kartą primena pėstiesiems pagrindines saugaus elgesio kelyje taisykles:

– Prieš įžengdami į važiuojamąją kelio dalį ir eidami ja, venkite bet kokių veiksmų (naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis ir panašiai), kurie atitrauktų Jūsų dėmesį nuo aplinkos ir eismo situacijos kelyje stebėjimo. Turite klausytis, girdėti ir matyti, kas vyksta aplinkui.

– Įžengti į važiuojamąją kelio dalį galite tik po to, kai įvertinate atstumą iki artėjančių transporto priemonių, jų greitį ir įsitikinate, kad eiti saugu.

– Į kitą važiuojamosios kelio dalies pusę privalote eiti tik pėsčiųjų (taip pat požeminėmis ir esančiomis virš kelio) perėjomis, o kur jų nėra, – sankryžose pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją. Neperženkite pėsčiųjų perėjos ribų.

– Jei matomumo zonoje perėjos ar sankryžos nėra, galima eiti per kelią stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tik įsitikinus, kad eiti saugu.

– Vietose, kur eismas reguliuojamas, privalote vadovautis šviesoforais su pėsčiųjų simboliu, o kai jų nėra, – transporto šviesoforų signalais.

– Kelkraščiu (važiuojamosios kelio dalies pakraščiu) turite eiti prieš transporto priemonių važiavimo kryptį, t. y. kairiąja kelio puse.

– Neikite į kelią iš už stovinčios transporto priemonės ar kitos kliūties, trukdančios apžvelgti vietą ir įsitikinti, kad nėra artėjančių transporto priemonių. Taip pat nebėkite (netikėtai, staiga) į važiuojamąją kelio dalį – supraskite, vairuotojas negali iš karto sustabdyti vairuojamos transporto priemonės.

– Tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui, neapšviestuose keliuose, kad būtumėte matomi, turėkite matomumą gerinančias priemones: atšvaitą (-us), prožektorių, šviečiantį žibintą arba vilkėkite ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

– Atšvaitas prie drabužių (rankinės ar kuprinės) turi būti pritvirtintas taip, kad jį matytų kiti eismo dalyviai.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: