Tiek sulaukę, tiek nesulaukę pensinio amžiaus gyventojai galėtų gauti ne tik periodines išmokas, bet ir vieną kartą iš savo sukaupto turto išsiimti 10 tūkst. eurų. Be to, į pensijų kaupimą asmenys iki 40 metų galėtų būtų pakartotinai įtraukiami 1 kartą kas 3 ar 5 metus.

Tokius Pensijų kaupimo įstatymo pasiūlymus ateinančiai Seimo rudens sesijai registravo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys liberalas Jonas Varkalys.

Kartu jis siūlys leisti įmonėms skatinti savo darbuotojus dar papildomai kaupti jų pensijoms. Pagal siūlomą pelno mokesčio pataisą, darbdaviai galėtų įmokas už savo darbuotojus įtraukti į sąnaudas. „Vienu šūviu – du zuikiai. Darbdaviai įgis dar vieną priemonę, patogią skatinti savo darbuotojus, o patys dirbantieji pensijų fonduose sukaups pinigų“, – sako J. Varkalys.

Pagal praėjusioje kadencijoje priimtas Pensijų kaupimo įstatymo pataisas, nuo 2019 m. jaunesni kaip 40 metų amžiaus į pensijų kaupimą įtraukiami automatiškai. Kaupėjams taip pat nesudaryta galimybė panaudoti tam tikro dydžio fonde sukauptą sumą.

lrs.lt inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: