Spalio 1-3 d. pirmą kartą Lietuvoje, Vilniuje, vyko IFBB pasaulio „Fit Model“ čempionatas. Devyniose kategorijose varžėsi beveik 70  sportininkų. Komandinėje įskaitoje lietuviai pirmą kartą istorijoje iškovojo pirmą vietą.  Pasaulio čempione ,,Fit Model“ (ūgis iki 172) kategorijoje bei vicečempione jaunimo kategorijoje tapo ir kraštietė Samanta Šneliūtė. Kaip sako pati mergina, pasaulio čempionės titulas – ypatingai malonus, tačiau kelyje iki jo sunkumų netrūko.

Ne vieninteliai laimėjimai

,,Šis varžybų sezonas man yra antras. Savo kelią kūno rengyboje pradėjau prieš metus, bet sėkmingas buvo ir pavasario sezonas:  tapau Lietuvos čempione, Europos vicečempione, rudens sezone ,,Arnold Classic“ tarptautiniame turnyre iškovojau pirmąją vietą“, – paklausta apie anksčiau pelnytus laimėjimus pasakojo S. Šneliūtė.

Sunkus sezonas

Sportininkė pripažįsta, kad šis sezonas jai buvo itin sunkus, tačiau aukso medalis atperka viską.

,, Žodžiais negaliu apibūdinti jausmo, kurį jaučiu, kai man pasako, kad esu pasaulio čempionė. Dar sunkiai suvokiu, kad būtent aš pelniau jį savo ūgio kategorijoje.

 Labai tuo džiaugiuosi, nes šios varžybos buvo svarbiausios sezono varžybos, dėl kurių labiausiai stengiausi ir dėjau visas įmanomas pastangas, kad rezultatas būtų kuo geresnis.  Man pavyko...

Nuo pirmojo sezono turėjau labai trumpą poilsio laikotarpį, kuris truko apie pusantro mėnesio, o tada vėl reikėjo pradėti ruoštis rudens sezonui. Buvau išsekusi, nemačiau norimo rezultato, dėjau daug pastangų, o kūnas nesikeitė taip, kaip norėjau. Dėl to reikėjo labai daug dirbti su savimi psichologiškai tam, kad suprasčiau, jog viskam reikia laiko“, – prisiminė mergina.

Siekia geriausių rezultatų

Anot jos, ruošiantis varžyboms itin sunku išlaikyti ,,blaivų mąstymą“.

,,Nuolat esu kalorijų deficite, o į savaitę turiu 6 jėgos treniruotes, papildomai dar darau kardio treniruotes, bet man nėra sunku laikytis treniruočių ar mitybos režimo – tiesiog žinau, kad reikia.  Net kai nesinori nieko kito, kaip tik gulėti lovoje, tu keliesi, darai, kas suplanuota.

Sunkiausia – išlaikyti ,,blaivų mąstymą“. Esu maksimalistė...  Visada noriu, kad viskas būtų kuo geriau. Todėl laikotarpiu, kai kūnas nesikeitė, norėjosi mesti viską ir nebesiruošti.

Laimei, artimųjų, trenerių bei draugų palaikymas neleido to padaryti. Šalia to, bandžiau pati raminti save, primindama sau nuo ko viską pradėjau, kiek jau pasiekiau“, –  kalbėjo S. Šneliūtė.

Dėkinga treneriams

Žeimių miestelyje (Jonavos raj.) užaugusi mergina savo kaip sportininkės karjerą pradėjo atsikrausčiusi gyventi į Vilnių.

,,Kūno rengyba mane domino dar besimokant vienoje iš Jonavos gimnazijų. Slapta pasvajodavau, kad ir aš vieną dieną užlipsiu į sceną, tačiau tuo metu tai liko tik svajone.

Dėl studijų atsikrausčius į Vilnių, pradėjau ,,Instagram‘e“ sekti dabartinę savo trenerę Anastasiją Sidorevič – Petroke ir pamačiau, kad ji kartu su Tomu Petroku ruošia žmones fitneso varžyboms.

Ilgai negalvojus parašiau jiems žinutę, kad aš irgi noriu ruoštis. Taip nuo 2021 metų rugpjūčio mėnesio prasidėjo mano pasiruošimo kelionė ir aš tapau „Fitness LT“ komandos nare.

Esu labai dėkinga savo treneriams. Be jų įdėto darbo nebūčiau pasiekusi tokių rezultatų, kokius man pavyko pasiekti“,  – teigė S. Šneliūtė.

Daugiau nei gražus kūnas

Sportininkė neabejoja, kad kūno rengyba – ne tik gražus kūnas.

,,Už jo slepiasi įdėtos pastangos ir sunkus darbas, liejamas prakaitas sporto salėje, pozavimo pamokos, kurios reikalauja labai daug pastangų, nes vaikščioti pasitempus su bateliais, turinčiais 12 cm kulniukus – ne pats lengviausias dalykas.

Kūno rengyba man – disciplinos laikymasis ir aiškaus tikslo siekimas, dėl kurio tenka atsisakyti visų linksmybių ir tikslingai eiti link savo svajonės. Šis sportas neatsiejamas nuo plastikos, pasitikėjimo savimi, disciplinos, tikslo siekimo“, –  teigė S. Šneliūtė.

Laisvalaikio – mažai

Paklausta apie laisvalaikį, mergina atvira – varžybų sezono metu jo beveik nelieka.

,,Anksti rytais sportuoju, tuomet valandą skiriu pozavimui, o vėliau skubu į paskaitas.

Nepaisant to, aš mėgstu gaminti įvairius patiekalus bei keliauti. Būtent kelionės man yra didžiausias malonumas, nuo kurio pasikraunu naujų idėjų, susipažįstu su naujomis kultūromis“, – kalbėjo S. Šneliutė.

Ateinantį šeštadienį S. Šneliūtė planuoja sudalyvauti paskutinėse sezono varžybose – tądien Kėdainiuose vyks Lietuvos taurės čempionatas.

 

 Teksto autorė Jovita Stanevičiūtė

Asmeninio archyvo ir organizatorių nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: