Lietuvos energetikos agentūra skaičiuoja, kad pastarosiomis savaitėmis Lietuvoje buvo galima matyti kuro kainų mažėjimą. Nepaisant to, sutaupyti bandantys vairuotojai yra priversti stebėti skirtingų degalinių švieslentes: kainos jose kartais gerokai skiriasi. Tuo tarpu jonaviečiai pirštu baksnoja į jiems matomą nemalonią tendenciją -  socialiniuose tinkluose ne kartą buvo kilusios diskusijos, kodėl Jonavoje kuras brangesnis nei aplinkiniuose miestuose? Užklausų, susijusių su tuo, sulaukė ir portalo jonavoszinios.lt redakcija, kuri dėl minimos situacijos kreipėsi į keletą  degalinių tinklų.

Jaučia skirtumą

,,Jau eilę metų Ukmergėje ir Kaune kuras pigesnis nei Jonavoje. Kainos skiriasi apie 10 centų, kas nėra mažai, jei esi žmogus, kasdien važinėjantis automobiliu. Atrodo, kad degalinės dirba lyg susitarę. Gal jums pavyktų gauti jų atsakymus?", - teiravosi į redakciją paskambinęs Giedrius. 

Prieš kelias savaites klausimai dėl kuro kainų Jonavoje buvo perduoti šiems degalinių tinklams: ,,Emsi", ,,Viada", ,,Baltic Petroleum" bei ,,Circle K Lietuva". Vienos jų atsakymus atsiuntė iškart, kitų - reikėjo palaukti. Nutarėme pateikti savo skaitytojams jau turimus atsakymus.

Aiškina apie daug faktorių

,,Skirtingose Bendrovės degalinių tinklo degalinėse kainos priklauso nuo daugelio faktorių, tokių kaip konkurencinė aplinka, degalinėje turimų naftos produktų likučių savikainos, apyvartumas, logistikos sąnaudos, investicijos į degalinės infrastruktūrą, marketingo sprendimai ir kt.", - aiškino ,,Baltic Petroleum".

Kituose regionuose - panašios tendencijos?

Circle K Lietuva“ degalų kategorijos vadovas Rokas Laurinavičius akcentavo, kad degalinių tinklo kainos įvairiuose miestuose įprastai skiriasi – tai galima pastebėti ir kituose regionuose.

,,Skirtingas kainas lemia tiekimo ir operaciniai kaštai, atsargų bei pardavimų apimčių skirtumai. Kainos gali būti kitokios ir dėl skirtingos savikainos degalų terminaluose, iš kurių tiekiami degalai.

Galutinei kainai įtaką daro ir skirtingos konkurencinės aplinkos ar net lojalumo ir akcijavimo programos. Visi šie veiksniai lemia galutinę kainą, tad ji vienur gali būti mažesnė negu Jonavoje, o kitur – didesnė. Apsilankę mūsų internetinėje svetainėje, „Circle K“ lankytojai gali rasti sąrašą degalinių, siūlančių žemiausias degalų kainas", - aiškino R. Laurinavičius.

Didelių skirtumų neįžvelgia. 

,,Viada" teigia, kad Jonavoje matomas kainos nuo aplinkinių regionų skiriasi mažai.

,,Degalų kainos degalinėse priklauso nuo keleto veiksnių, o jų skirtumą daugiausiai lemia atsargų pirkimo kaina, mokesčiai, konkurencinė aplinka.  Dėl šių priežasčių kainos nežymiai gali skirtis ir to paties miesto degalinėse. Jonavoje degalų kainos yra vienodos arba nežymiai skiriasi nei aplinkiniuose regionuose", - teigė ,,Viada" mažmeninės prekybos direktorius V. Bacevičiaus.

 ,,Emsi" savo atsakymo nepateikė iki šiol. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: