Stiprina imunitetą bei saugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų 

Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė, pavasarį rekomenduoja ridikėlius įtraukti į mitybos racioną dėl juose esančio vitamino C, folio rūgšties, kalio bei kitų vertingų maisto medžiagų: „Ridikėliuose esantis vitaminas C, fosforas, cinkas ir B grupės vitaminai naudingi mūsų organizmui. Nėra nieko geriau, kaip pasinaudoti tuo, ką mums teikia gamta, kad užtikrintume visas mūsų organizmui reikalingas maistingąsias medžiagas. Pavasarį parduotuvėse jau atsiranda daržovių, turinčių daug antioksidantų, kurie stiprina mūsų organizmo gynybines galias bei imunitetą.“

Pasak ekspertės, ridikėliai taip pat yra puikus antocianinų – flavonoidų, suteikiančių jiems spalvą ir padedančių apsaugoti širdies bei kraujagyslių sveikatą, šaltinis. „Antocianinai pasižymi išskirtine savybe – rūpinasi mūsų venomis ir arterijomis, apsaugo nuo sukietėjimų ir uždegimų. Valgydami visų rūšių raudonos ar mėlynos spalvos vaisius ir daržoves gausime pakankamai šių sveikų flavonoidų“, – teigia E. Gavelienė.

Renkantis daržoves gydytoja dietologė pataria nepamiršti taisyklės – kasdien suvalgyti po penkis vaisius ar daržoves, o perkant ridikėlius reikėtų atkreipti dėmesį į keletą aspektų. „Galima panaudoti ir jaunų ridikėlių lapus: dėti juos į salotas ar žaliuosius kokteilius. Gerai nuplautus ridikėlius galima valgyti žalius, kai jie yra labai švieži ir traškūs, todėl tai gali būti sveikas ir puikus užkandis tarp valgymų – keliaujant, dirbant ar mokantis. Be to, galima juos panaudoti ir gaminant kitus patiekalus: ne tik skaninti salotas, bet ir kepti, troškinti ar susmulkintus dėti į padažus, įtarkuoti į baigiamą virti sriubą“, – rekomenduoja dr. E. Gavelienė.

Ilgiausiai išsilaiko ridikėliai su lapais

Pasak „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos, renkantis ridikėlius, kaip ir visas daržoves, reikia atkreipti dėmesį, kad jie būtų kieti ir nepavytę: „Parsinešus į namus, juos patartina laikyti šaldytuve, tačiau ridikėliai turi daug drėgmės, tad ilgai juos šviežius išlaikyti sunku net ir šaltai. Nors kiti šakniavaisiai, tokie kaip morkos ar burokėliai, irgi turi drėgmės, jie šaldytuve gali pagulėti kur kas ilgiau, o ridikėliai tampa vandeningi ir praranda specifinį skonį, tad rekomenduotina juos suvartoti kiek galima greičiau.“

Pasak ekspertės, geriausiai išsilaiko tie ridikėliai, kurie išsaugo savo lapus: „Turime tokių šviežio derliaus ridikėlių iš Italijos ir Nyderlandų: raudonųjų, baltųjų, taip pat jų mišinio – tai sezoninės prekės, kurias importuojame ankstyvą pavasarį, o ridikėliais be lapų prekiaujame ištisus metus. Norint apsipirkti taupiai ir efektyviai, verta paieškoti akcijų: dabar jos galioja po 1 kilogramą fasuotiems ridikėliams, o pigesnės šviežio derliaus daržovės dažniausiai būna jų sezono viduryje, nors tai irgi priklauso nuo oro sąlygų.“

Gyvename sezoniškame krašte ir neturime galimybės ištisus metus maitintis grunte užaugintomis daržovėmis bei kitomis kultūromis, tad tik vasarą ir rudenį galime mėgautis šviežiais sezoniniais, Lietuvoje užaugintais vaisiais ir daržovėmis. „Kol jų laukiame, įtraukime į racioną daržoves, išaugintas šiltesniuose kraštuose“, – siūlo komercijos operacijų vadovė.  

Specialistė primena, kad nereikia pamiršti pasinaudoti tik jums skirtais „Rimi“ pasiūlymais, kuriuos galima rasti keliose vietose: prisijungus prie savo paskyros adresu www.rimi.lt, taip pat „Rimi“ programėlėje telefone arba „Mano Rimi“ kortelių terminale parduotuvėse.

„Rimi“ kulinarijos technologai siūlo pasigaminti kremines agurkų ir ridikėlių salotas: daug laiko nesugaišite ir galėsite mėgautis sveikatai palankia vakariene. 

RECEPTAS

Kreminės ridikėlių ir agurkų salotos 

Salotoms reikės:  

2 vnt. trumpavaisių agurkų;

7 vnt. ridikėlių;

4 vnt. svogūnų laiškų;

300 g grūdėtosios varškės;

60 g ridikėlių daigų;

druskos ir pipirų pagal skonį.

Kaip gaminti: 

  1. Agurkus ir ridikėlius supjaustykite plonais griežinėliais. Svogūnų laiškus susmulkinkite 5 mm ilgio gabaliukais.
  2. Agurkus, ridikėlius, svogūnų laiškus sumeskite į dubenėlį ir išmaišykite.
  3. Paskaninkite juos druska ir pipirais. Ant viršaus užpilkite grūdėtosios varškės (varškę galite keisti graikišku jogurtu ar tepamuoju varškės sūriu) ir papuoškite daigais. Jie gali būti ne tik ridikėlių, bet ir saulėgrąžų, taip pat galite salotas gardinti šviežių kalendrų lapeliais, pabarstyti smulkintais krapais. 

Skanaus! 

* Produktų kaina užfiksuota vasario 27 d. e. parduotuvėje „Rimi.lt“. ri

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: