Jonavos, Kauno, Kėdainių ir Kaišiadorių techninės apžiūros centruose (TAC) per karantiną taikytos taisyklės ir įdiegtos naujovės lieka galioti ir po jo. Nuo šiol transporto priemonės techninę apžiūrą bus galima atlikti tik iš anksto užsiregistravus internetu arba telefonu, o atvykusius klientų srautus reguliuos eilių valdymo sistema – virš vartų įrengtos švieslentės rodančios kliento eilės numerį.  

Priimti sprendimai pasiteisino

„Tam, kad suvaldyti ir mažinti eiles, karantino metu buvom priėmę sprendimą atlikti technines apžiūras tik su išankstine registracija. Nors karantinas ir pasibaigė, bet matome, kad  ši tvarka  visiškai pasiteisino, todėl prie įprastų bendrų eilių jau negrįšime. Išankstinės registracijos dėka vairuotojams nereikia laukti eilėje, kaisti saulėje, galima planuoti savo laiką", - pokalbį pradeda UAB Kauno techninės apžiūros centro direktorius Gintaras Ciegis.

Kokioms transporto priemonėms būtina registracija?

Išankstinė registracija būtina automobiliams ir priekaboms iki 3,5 t bendrosios masės ir L kategorijos transporto priemonėms, jei jos vyksta į priminę ar pakartotinę techninę apžiūrą.

Registracija nebūtina

Išankstinė registracija nebus reikalinga, jei atvykstama pakartotinei techninei apžiūrai, kai pirminės TA metu buvo nustatyti tokie trūkumai, kurių pašalinimą galima patikrinti be kontrolinės įrangos ar tiesiog TAC kieme. (Pvz., patikrinti, ar veikia numerio apšvietimo žibintai, saugos diržų būklė, akumuliatoriaus tvirtinimas bei kiti panašūs nustatyti neatitikimai techniniams reikalavimams).

Iš anksto registruotis nereikia krovininiam transportui ir autobusams – jie bus priimami įprastine tvarka.

„Komercinių transporto priemonių valdytojams tai bus naudinga, nes jiems nereikės stovėti bendroje eilėje su lengvaisiais automobiliais, jie turės savo atskirą eilę, kuri greičiau judės. Visus kitus raginame registruotis iš anksto ir atvykti Jums paskirtu laiku, ne anksčiau kaip 20 min. prieš laiko rezervavimą“, - pasakoja Gintaras Ciegis.

Kaip registruotis?

Registruotis galima internetu: www.kauno-tac.lt arba paskambinus tel. Nr.:  8-349-62161 arba 8 347 64924 darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00 val.

„Vairuotojus norėčiau nuraminti, jei pastarosiomis dienomis neras laisvos vietos išankstinei registracijai, ypač, jei norės registruotis tai pačiai dienai. Sistema leidžia registruotis 6 dienas į priekį, kiekviena nauja diena registracijai atsiranda po vidurnakčio. Šiuo metu jaučiamas klientų pagausėjimas dar ir dėl karantino metu Susisiekimo ministerijos priimto sprendimo atidėti techninės apžiūros, pasibaigusios karantino metu, prievolės atlikimą iki karantino pabaigos ir  30 kalendorinių dienų  po jo laikotarpiui. Šis laikotarpis jau senka, paskutinė diena yra liepos 16 diena, kai atidėjimas dar galios. Tad transporto priemonių valdytojams reiktų susirūpinti, jei karantino metu baigėsi techninės apžiūros terminas ir dar nesuskubote jos atlikti“, - teigia Gintaras Ciegis.   

Nauja eilių valdymo sistema

Registruojantis internetu galima pasirinkti arba iš karto sumokėti už paslaugą, arba atvykus į TAC kasą.

Jei registruojantis internetu iš anksto sumokate už paslaugą, atvykę į TAC turite pranešti kasininkei apie savo atvykimą. Kasoje gausite eilės numerį – atėjus laikui, jis bus matomas įrengtoje švieslentėje, kur bus nurodoma į kuriuos vartus važiuoti.

Jei registruojantis internetu nemokate už techninės apžiūros paslaugą, tuomet sumokate kasoje ir gausite savo eilės numerį.

„Gyvos“ eilės vis dar tikėtinos

Keičiant tvarką, visuomet bus gyventojų, kurie nėra susipažinę su naujomis taisyklėmis. Neretai pasitaiko, kad registracija internetu – ne visiems įveikiamas iššūkis, todėl net ir įvedus naujas taisykles - „gyvos“ eilės yra labai tikėtinos.  

„Tokių situacijų tikrai neišvengsim, bet esame pasiruošę ir šiam iššūkiui. Klientams, atvykusiems be registracijos, pirma išaiškinsim naują tvarką, o kontrolieriai arba administratorės padės užregistruoti jau esant vietoje, bet tuomet reikės atvykti antrą kartą paskirtu laiku. Noriu akcentuoti, kad registracija vykdoma ne tik internetu, bet ir telefonu. Neturintiems galimybių jungtis prie interneto, tereikia paprasčiausiai paskambinti nurodytais telefonų numeriais“, - su tvarka supažindina Kauno TAC  direktorius.

Registracija patogi ne tik klientams, bet ir specialistams

Eilių valdymo sistema, išankstinė registracija – tai patogumas ne tik TAC klientams, bet ir čia dirbantiems. Žinant, kokie srautai tikėtini artimiausiomis dienomis, darbuotojai turi galimybę planuotis savo darbo laiką, poilsio dienas, atostogas ar trumpas pertraukėles. Į šias diegiamas naujoves investuojama visos Lietuvos centruose, mažesni miestai – ne išimtis.

Tikimasi, kad prie naujos tvarkos klientai greitu laiku pripras, o iki tol, bus stengiamasi patenkinti visų vairuotojų poreikius – pagelbėti su registracija, informuoti apie naują tvarką, „mixuoti“ eilės, t.y., esant nedideliam specialistų užimtumui į techninę apžiūrą priimti ir be registracijos.

2020/07/03/1

 

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: