Paviešinus eismo įvykį apie šiandien ryte J. Ralio gatvės pėsčiųjų perėjoje kliudytą berniuką, internautai plačiai išdiskutavo nerimą keliančius klausimus - ar tikrai kalti tik vairuotojai, ar pėstieji patys saugo save, o gal aptariama pėsčiųjų perėja nėra saugi ir reikia papildomų saugumo priemonių?

Pėstieji pamiršo savo saugumą?

Spalio 25-ąją, J. Ralio gatvėje, apie 07:30 val. pėsčiųjų perėjoje automobilis "Audi A3"  veidrodėliu kliudė nepilnametį (g. 2012 m.). Po šios informacijos internautai pasidalijo į kelias stovyklas. Vieni jų kėlė klausimą - ar tikrai kalti tik vairuotojai? O gal pėstieji pamiršo savo saugumą?

Pastebėjau vieną dalyką - vaikai dėvi tamsius rūbus ir be atšvaitų. Ne visada kalti yra vairuotojai, po straipsniu rašė moteris.

O jūs, mieli pėstieji, įsitikinkite -  ar jus praleidžia važiuojantis automobilis,  nes kai kurie žmones lekia per perėją akis išdegę, toks vaizdas, kad atsibodo gyventi, rašė kitas interneto vartotojas.

Dar vienas tvirtino, kad pėstieji eina kaip per podiumą ir atrodo, kad visi juos mato patamsyje be atšvaito.

Toje vietoje išėjusių pėsčiųjų be atšvaitų tamsiu paros metu nesimato. Be to, jie iššoka staiga neapšviestoje vietoje... baisu! Vaikai kaip vaikai, bet kad suaugusiems gyvybė nebrangi, tai faktas. Neteko matyt, kiek važiuoju, kad nepraleistų pėsčiųjų, bet kad pėstieji lenda grynai po ratais, ko seniau nebuvo, stabteldavo, apsidairydavo stovėdami ant šaligatvio ir tai būdavo nelaimingų atsitikimų, konstatavo kitas komentatorius.

Nemaža dalis komentatorių buvo linkę priminti, jog ir pėstieji turi laikytis Kelių eismo taisyklių žengiant į perėją, privalo įsitikinti, ar tai daryti saugu. O tamsėjant rudens vakarams, priminta ir apie atšvaitų didelę reikšmę, siekiant,  kad pėstysis kelyje būtų pastebėtas laiku.

Kaip saugiai eiti per pėsčiųjų perėją, galite prisiminti ČIA.

Skubantys vairuotojai – opi problema?

Nors internautai ir priminė, kad pėstieji turi patys save saugoti, tačiau nepraleido progos įgelti ir dažnai skubantiems, neatidiems vairuotojams.

Viena diskusijos dalyvė teigė niekaip nesuprantanti, ar taip sunku pristabdyti prieš pėsčiųjų perėją. Moteris rašė, jog negali žinoti, eina žmogus ar ne,  bet apsidrausti reikia visada, o skubantys į darbą turėtų pagalvoti apie saugumą ir tų, kurie eina pėsčiomis. Tik taip galima išvengti nelaimės, tvirtino jonavietė.

Kaip visada, visi kalti, tik ne patys vairuotojai, rašė kitas internautas ir rekomendavo - nustokit lėkti, turit lempas, nusiplaukit jas ir matomumas pagerės. Lekia, skuba, o tada visi kalti. Taupymas šią žiemą neišvengiamas. Visi miestai taupo. Ką dabar daryt, kad tokia situacija? Būkit kantrūs ir galvokit ne tik apie save.

Vieni skuba į darbus, kiti į mokyklą, kur neduok die pavėluos. Mokyklose dėl vėlavimų problemos būna, pastabos, vaikams stresas, žmogiško požiūrio čia nėra, svarbu laikrodžio rodyklės, ruošia gyvenimui jaunimą, komentavo skaitytoja.

Prisiminti, kokios yra vairuotojų pareigos, artėjant prie pėsčių perėjos, galite ČIA.

Šita perėja  - kažkas baisaus

Atkreiptas dėmesys ir į pačią J. Ralio gatvėje esančią pėsčiųjų perėją. Anot komentatorių, šiai perėjai būtini papildomi saugumo sprendimai.

Čia būtinai reikalingas lėtėjimo kalniukas, nes daug vaikų ryte praeina, o tas ruožas vairuotojams,  kaip greitėjimo ruožas - visi lekia, skuba... kažkada tikrai bus liūdnų pasekmių, baiminosi jonavietė.

Šita perėja - kažkas baisaus, tvirtino kita moteris. Anot jos, jei vienoje juostoje automobilis  sustojo ir praleidžia pėsčiąjį, kitas automobilis kita juosta lekia nežiūrėdamas - toks vaizdas, kad vairuotojas iš oro sugalvojo ir sustojo pastovėti.

Šiai nuomonei antrino kita eismo dalyvė, teigdama, kad visi visada lekia, atrodo, kad nespės niekur.  Ir jei vienas sustojo, nereiškia, kad kitas teiksis sustoti.

Problematiška perėja - netoli yra pradinė mokykla ir tai reiškia, kad kasdien per ją eina mažiausieji mokyklinukai. Kelių eismo juostų kelias , kaip trąsa.. Nepakenktų šioje vietoje šviesoforas, rašė moteris ir teigė, jog pati prieš 25 m buvo partrenkta ant šios perėjos.

Nemaža dalis komentatorių šią J.Ralio gatvės perėją įvardijo kaip itin nesaugią bei siūlė, jog čia reiktų įrengti greičio ribojimo kalnelius ar reguliuojamą šviesoforą.  

Gyventojai turintys pasiūlymų dėl saugaus eismo priemonių, juos visada galite pateikti Jonavos r. Saugaus eismo komisijai el.paštu sauguseismas@jonava.lt

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: