Sausio 6 d. paskelbti sudaryti 2022 m. karo prievolininkų sąrašai. Iškart po to visuomenėje pasigirdo jau tradicinėmis tapusios diskusijos: kol vieni tiki, kad tai prisideda prie šalies saugumo, kiti pirštu beda į jaunuolių teises. Šauktinių sąraše, anot Lietuvos kariuomenės, šiais metais atsidūrė apie 600 Jonavos rajono gyventojų.

Portalui jonavoszinios.lt pateikta statistika rodo, kad vien per 2021-uosius apie 10000 jaunuolių iš visos Lietuvos sulaukė administracinės atsakomybės už karo prievolininko pareigų nevykdymą. Kalbant apie mūsų kraštą, nubausti 107 vaikinai iš Jonavos rajono ir 68 -  iš Jonavos. 

Kokie dažniausiai būna pasiaiškinimai, dėl ko vengiama atlikti šią pareigą?

,,Įvairūs: gyvenimas bus sugadintas; prarasiu gerą darbą; kariuomenė ne man; turiu kitų planų", - girdimus pasiteisinimus įvardijo Lietuvos kariuomenė.

Primenama, kad baudžiamoji atsakomybė taikoma karo prievolininkui 2 kartus per metus taikius administracinę atsakomybę, ir trečią kartą toliau sistemingai nevykdant KPKT duodamų šaukimo nurodymų (t. y. nepateikiant duomenų, nurodytu metu neatvykstant į sveikatos patikrinimą ar per nustatytą laiką nebaigus sveikatos patikrinimo, taip pat neišvykstant į paskirtą tarnybos vietą), vadovaujantis teisės aktais ir teismų praktika gali būti inicijuojama baudžiamoji atsakomybė.

Pasitikrinti, ar jūs esate šauktinių sąraše galite interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt.

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: