Svarbiausia – patrauklus, originalus dizainas

Vos sugalvoja pradėti savo internetinį verslą, kūrėjai ima planuoti savo svajonių interneto svetainę. Tiksliau, galvoti apie šios dizainą – atspindintį šiuolaikišką požiūrį, prekių ženklo vertybes, vizualinį identitetą. Išties, patrauklus ir originalus dizainas yra kertinis momentas, tačiau tai tikrai ne vienintelis svarbiausias dalykas. Dar kol projektas kuriamas, iš karto pagalvokite, kaip užtikrinsite lankytojams ne tik malonią vizualinę, bet ir sklandaus naršymo patirtį. Čia svarbu:

  • greitis (idealu, jei puslapis įkeliamas per kelias sekundes);
  • saugi virtuali aplinka (profesionali programinė ir fizinė įranga, atitiktis BDAR ir pan.);
  • galingumas (be trikdžių apdorojamas didelis duomenų srautas).

Greitis, saugumas ir galingumas priklauso nuo jūsų pasirinkto serverio. Šiandien yra ne vienas patrauklus variantas, pavyzdžiui, galingi debesijos ar maksimaliai konfigūruojami dedikuoti serveriai. Jeigu tai bent jau vidutinio dydžio projektas, generuosiantis didesnius srautus, geriau nesirinkti serverių variantų, kai tenka dalintis ne tik fizine įranga, bet ir resursais.

Tiesa, jei norite maksimaliai kokybiškos serverių nuomos paslaugos, verta pradėti nuo duomenų centro paieškos. Sertifikuotas, aukščiausius kokybės standartus atitinkantis duomenų centras yra maksimaliai apsaugotas tiek fiziškai – nuo vagių, nenumatytų gamtos stichijų, ryšio ar elektros tiekimo trikdžių – ir, žinoma, virtualiai – nuo kenksmingų DDoS atakų. Profesionali programinė bei fizinė įranga ir tinkamo privačių išteklių kiekio pasirinkimas užtikrins, kad duomenų kelionė, nepriklausomai nuo lankytojų srauto, bus sklandi, greita ir saugi.

Paieškos sistemos rezultatų TOP pozicijose atsirandama savaime

Kai kurie, vos padarę interneto svetainę prieinama interneto naršytojams, ima laukti – kada gi ji atsidurs pirmosiose paieškos sistemos pozicijose. O kaip kitaip, juk dizainas gražus, sukurta daug informatyvių ir aktualių įrašų, prekių ir paslaugų aprašymai – profesionalūs? Deja, to pakaks tik tokiu atveju, jei jūsų prekė ar paslauga neturi konkurencijos. Priešingu atveju, teks įdėti kur kas daugiau pastangų. Čia jau kalbame apie SEO – svetainės optimizavimą paieškos sistemai, arba organišką, tikslingą potencialių pirkėjų srautą. Taigi, teks atlikti išsamią konkurentų analizę, padirbėti ties vidinių ir išorinių nuorodų tinklu, tekstus papildyti aktualiais raktažodžiais. Daugiau informacijos apie tai galima rasti internete arba kreiptis į specifinės rinkodaros srities specialistus.

Kuo daugiau funkcijų – tuo geriau

Šiandien naujausi dizaino ir programavimo įrankiai leidžia pasiekti stebinančių rezultatų – kurti įvairiausias interneto svetaines, su begale funkcijų ir meno kūrinius primenančių grafinių elementų. Tačiau į vartotoją orientuoto dizaino (angl. k. žinomas trumpinys UX) specialistai vis primena – viskas slypi paprastume. Todėl nesistenkite integruoti visų dizaino inovacijų ir naujausių funkcijų. Kurdami vizualinį paveikslą, likite nuoseklūs, atsižvelkite į prekių ženklo spalvas, šriftą, linijas, naudojamus grafinius elementus ir pan. Jeigu pritaikysite maksimalų kiekį skirtingų funkcijų, nuo to skaitmeninis projektas funkcionalesnis netaps. Jis toks bus tada, kai tikslingai atsirinksite tik tai, kas aktualu ir kas padeda vartotojui paprasčiau naršyti, o jums – gauti norimą konversiją.

Klaidinga manyti, kad gražus viršelis ilgam sužavės vartotoją, kuris, beje, šiandien itin reiklus ir neretai nusimanantis apie tai, kas yra kokybiška interneto svetainė. O ji – greita, saugi, neužstringanti įpusėjus pirkimo procesui, paprasta, aktuali, informatyvi ir, žinoma, originali, atspindinti prekių ženklo vertybes. Net ir geriausia reklama negarantuos pardavimų, jei užsukusieji čia pasiges kertinių dedamųjų. Taigi, pradėkite nuo profesionalaus duomenų centro paieškos, tuomet – pasirūpinkite į patogią vartotojo kelionę orientuotu dizainu. Dar būtinai skirkite laiko komunikacijos strategijos ir plano kūrimui bei ilgalaikius rezultatus atnešančioms skaitmeninės rinkodaros priemonėms.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: