Kaip jau esame skelbę, rugsėjo mėnesio pabaigoje vyks Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame, be kitų beveik 30-ties klausimų, įtraukti Jonavos rajono savivaldybės 2022 metų biudžeto patikslinimo bei dėl didžiausio leistino pareigybių skaičiaus biudžetinėse įstaigose nustatymo projektai. Tačiau tik po įvykusių Tarybos komitetų posėdžių išaiškėjo niuansai, kurie nebuvo paminėti sprendimų projektų aiškinamuosiuose raštuose.

Sprendimo projektai 

Biudžeto tikslinimo projekto aiškinamajame rašte rašoma, kad „Jonavos baseinui įrangos įsigijimui prašoma 85 000 eurų ir maisto produktams 10 000 eurų“.

Pareigybių skaičiaus biudžetinėse įstaigose nustatymo projekto aiškinamajame rašte rašoma, kad „Jonavos baseinui prašoma didžiausią leistiną pareigybių skaičių padidinti iki  25 pareigybių, t. y. prie esamų  2 – jų pareigybių papildomai steigti 23 pareigybes. Struktūra ir pareigybės apsvarstytos darbo grupėje“. 

Išreikštas viešas susirūpinimas

Prieš renkantis į tarybos posėdį, vyksta tarybos komitetų posėdžiai, kuriuose aptariami teikiami sprendimo projektai, išsiaiškinamos projektų detalės. Rugsėjo 20 d. vyko Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto, o  rugsėjo 21 d. - Sveikatos, ekologijos ir socialinių reikalų komiteto posėdžiai.

Šiandien, rugsėjo 22-ąją, Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Žilvinas Galimovas ir Sveikatos, ekologijos ir socialinių reikalų komiteto narys Remigijus Osauskas išreiškė viešą susirūpinimą dėl jau minėtų projektų – lėšų skyrimo maisto produktams bei personalo etatų.

Komitetuose aiškėja detalės  

Po įvykusių komitetų posėdžių, išaiškėjo detalės, kurios nebuvo įtrauktos į sprendimų projektų aiškinamuosius raštus.

„Artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje bus siūloma Jonavos baseinui vien gruodžio mėnesiui skirti 10 tūkst. eurų produktų įsigijimui ir steigti 6 aptarnaujančio personalo etatus, kad ši savivaldybės biudžetinė įstaiga baseine galėtų vykdyti maitinimo paslaugą, nes neseniai vykusio konkurso metu iš privataus sektoriaus neatsirado norinčių nuomotis kavinės patalpų.

Toks sprendimas prasilenkia su bet kokia ekonomine logika, kai į puikiai veikiančią ir konkurencingą aplinką turinčią privačią rinką kaip žaidėjas įsitraukia viešasis sektorius. Be to, maitinimo paslaugos teikimas baseine niekaip nesusijęs su savivaldybės funkcijomis patenkinti būtinuosius bendruomenės interesus, kaip tai apibrėžia Konkurencijos taryba, todėl tai kelia ne tik abejonių dėl racionalumo, bet ir atitikties Vietos savivaldos įstatymui“, - viešoje erdvėje skelbė Tarybos narys, Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Žilvinas Galimovas.  

Sveikatos, ekologijos ir socialinių reikalų komiteto narys Remigijus Osauskas viešai tvirtino, kad ne valdžia turi steigti kavines.

„Grįžtame į sovietinius laikus, kai partijos nomenklatūra važiuodavo apsipirkti į specialias parduotuves? Tik Jonavoje bus ne valdžios parduotuvė, o kavinė !!!

Artimiausiame tarybos posėdyje planuojama skirti 95 tūkst. eurų kavinės įrangos įsigijimui bei maisto prekėms, dar įsteigti  6 etatus padavėjų, virėjų ir atidaryti savivaldybės kavinę naujojo baseino pastate. Mano nuomone, tikrai ne valdžia turi steigti kavines, tam yra privatus verslas. Valdžiai tereikia tik pagalvoti apie sąlygas, kad verslas ateitų“,  - piktinosi R. Osauskas.

Vieši pasiūlymai

Abu Tarybos nariai – Žilvinas Galimovas ir Remigijus Osauskas - viešai pasiūlė ir kelis sprendimus, kaip, jų manymų, reikėtų elgtis.

„Pirmiausia pakartotinai paskelbti naują kavinės nuomos konkursą, peržiūrint nustatytas sąlygas (neįpareigoti nuomininko pačiam apsirūpinti virtuvės baldais ir technika, ją įrengiant patiems, ir nustatyti simbolinį mėnesinį 1 euro nuompinigių dydį);  ir vėl nepavykus nuomos konkursui, vykdyti maitinimo paslaugos pirkimą iš privataus sektoriaus; kraštutiniu atveju - laikinai baseino veiklą pradėti išvis be kavinės ar restorano ir nuomos konkursą skelbti ateityje, kai dėl išaugusios energetinių išteklių kainos sušvelnės situacija rinkoje“, - siūlė Žilvinas Galimovas. 

„O jei rajono valdžia taip nepasitiki privačia maitinimo įmone, tai lai geriau pasirūpina mokinių maitinimu. Bet ten, rajono atsakingieji, užmerkia akis, o mūsų vaikai ir toliau nešasi sumuštinius į mokyklą.  Gal geriau atkurkite mokyklų valgyklas, o ne savivaldybės kavines baseine?“, - siūlė Remigijus Osauskas.

Kavinė turės kelias zonas

Pagal Jonavos baseino projektą, pastate suprojektuota kavinės zona, nuo holo atskirta ažūrine sienele. Į kavinę galima patekti tiek iš baseino patalpų, tiek iš holo ir tiesiai iš lauko. Bendras patalpų plotas 134,01 kv.

Išskiriamos „Sausa“ ir „Šlapia“ kavinės zonos, SPA zonoje suprojektuotas „Sulčių baras“.

Plačiau apie kavinės patalpų nuomą ČIA.

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: