Seimas po svarstymo pritarė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma pratęsti lengvatinio PVM taikymą apgyvendinimo, maitinimo, kultūros, sporto ir atlikėjų paslaugoms.

Svarstymo metu Seimas pritarė Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės pateiktoms pataisoms, pagal kurias lengvatinis 9 proc. PVM tarifas neribotai būtų taikomas apgyvendinimo paslaugoms, visų rūšių meno ir kultūros įstaigų, meno ir kultūros renginių lankymui. Maitinimo, atlikėjų paslaugoms, sporto renginiams ir sporto paslaugoms lengvatinis 9 proc. PVM tarifas būtų pratęstas pusmečiui – iki 2023 m. birželio 30 d.

Be to, pritarta pasiūlymui neterminuotai taikyti lengvatinį 9 proc. PVM tarifą ir elektroninėms knygoms bei elektroniniams neperiodiniams informaciniams leidiniams. Lengvata nebūtų taikoma leidiniams, kurių reklama sudaro daugiau kaip 4/5 viso leidinio arba kurių visą ar didžiąją dalį sudaro muzikos ar vaizdo turinys. Tokiu būdu siekiama suvienodinti apmokestinimo PVM taikymą spausdintoms ir elektroninėms knygoms.

Seimas taip pat pritarė, kad 5 proc. tarifas būtų taikomas ir kompensuojamiesiems specialios medicininės paskirties maisto produktams.

Pagal šiuo metu galiojančias įstatymo nuostatas, lengvatinis 9 proc. PVM tarifas apgyvendinimo paslaugoms, maitinimo paslaugoms, kultūros, poilsio ir sporto paslaugoms ir atlikėjų paslaugoms taikomas iki 2022 m. gruodžio 31 d.

Priėmus PVM įstatymo projektą valstybės biudžetas 2023 m. dėl lengvatinio 9 proc. PVM tarifo taikymo apgyvendinimo paslaugoms netektų apie 24 mln. eurų, elektroninėms knygoms bei elektroniniams neperiodiniams informaciniams leidiniams – apie 1 mln. eurų, visų rūšių meno ir kultūros įstaigų, meno ir kultūros renginių lankymui – apie 1,3 mln. eurų. Dėl lengvatinio PVM tarifo taikymo 2023 metų I pusmetį maitinimo paslaugoms valstybės biudžetas netektų apie 59,5 mln. eurų.

Po svarstymo už šiuos įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIVP-2148(2) balsavo 72 Seimo nariai, prieš – 3, susilaikė 51 parlamentaras. Tam, kad jie būtų priimti, Seimas turės balsuoti dar kartą.

 

Seimo Spaudos biuro inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: