Kaip šiandien policijos veiklos rezultatų aptarime pranešė generalinis komisaras Renatas Požėla, virtualus patrulis darbą pradės iškart po Velykų, balandžio 6-ąją.  

„Dar kartą noriu užtikrinti, kad šie pareigūnai niekaip nedarys įtakos žodžio laisvei, neužsiims cenzūra“, – teigė R. Požėla.

Anot generalinio komisaro, jie reaguos tik į akivaizdžiai daromus ir rengiamus daryti nusikaltimus elektroninėje erdvėje. Darbą su pastaraisiais atliks trys specialiai tam apmokyti pareigūnai. 

 „Socialinių tinklų vartotojai to nemato, bet teismuose nagrinėjama labai daug administracinių bylų dėl garbės ir orumo įžeidimo, įžeidinėjimo, pradedami net ikiteisminiai tyrimai, – akcentavo R. Požėla. 

Žadama reaguoti į aiškiai matomus teisės pažeidimus.

„Pavyzdžiui, vakcinų pardavinėjimas, kas yra draudžiama, siūlymas įsigyti narkotikų, akivaizdus, naudojant keiksmažodžius, kito asmens įžeidinėjimas“, – kalbėjo generalinis komisaras. 

Kaip jau skelbta anksčiau, pareigūnai visą parą stebės elektroninę erdvę. Užfiksavus netinkamo pobūdžio komentarus, virtualus patrulis sureaguos – šalia jo pasimatys pasimatys policijos ikona ir specialus pranešimas, atkreipiantis dėmesį į neteisėtus veiksmus ir raginantis juos nutraukti. 

Taip pat skaitykite: