Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, vasario 14 – 20 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (toliau – KET). Per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 537 greičio viršijimo atvejus.

Šį kartą savaitės lakstūnas fiksuotas savaitės pabaigoje – šeštadienį, vasario 19 d. apie 13.55 val. Kaišiadorių r., kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda. Automobilis „Audi“, vairuojamas vyro (g. 1962 m.), vietoje nustatyto maksimalaus 110 km/val greičio, lėkė 194 km/h. Vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Kelio ženklų nepaisė, tik šį kartą jau Kauno rajone, ir dar vienas vairuotojas. Antrasis „rekordas“ fiksuotas savaitės pradžioje – vasario 14 d. apie 07.55 val. Vairuotojas (g. 1991 m.) greitį viršijo Kauno r., kelyje Kaunas-Marijampolė-Suvalkai. Automobilis „BMW 320D“ vietoje nustatyto maksimalaus 90 km/val greičio, lėkė 146 km/h. Ir šiam vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Tą pačią dieną, praėjusį pirmadienį, apie 20.40 val. Garliavoje, Liepų g. išaiškintas ir už vairo sėdęs neblaivus vyras (g. 1967 m.). Automobilio „Chrysler Voyager“ vairuotojas įtarimų sukėlė dviem pilietiškiems garliaviškiams, kurie pamatę į kiemą įvažiavusį automobilį, užtvėrė vairuotojui kelią ir iškvietė policijos pareigūnus. Vairuotojui nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,51 prom. Maža to, vairuotojas policijos pareigūnams prisipažino, jog jis prieš trejus metus jau buvo netekęs teisės vairuoti 2 metams, jis šios teisės taip ir nesusigrąžino.

Nuo penktadienio iki sekmadienio Kelių patrulių kuopos pareigūnai vykdė policines priemones, skirtas neblaiviems vairuotojams ir kitiems KET pažeidimams išaiškinti. Jų metu policijos pareigūnai Kauno mieste bei Kauno ir Jonavos rajonuose patikrino apie 2 tūkst. transporto priemonių. Šeštadienio rytą Jonavoje, Lietavos g. išaiškintas ne tik neblaivus (0,65 prom.), bet ir teisės vairuoti neturintis vairuotojas. Dar trys vairuotojai buvo vartoję alkoholio, tačiau neviršijo leistinos normos. Sekmadienio rytą Kauno r., Garliavoje, Marijampolės g. taip pat išaiškintas vienas automobilio vairuotojas, kuriam nustatytas ne tik lengvas girtumo laipsnis (0,46 prom.), jis automobilį vairavo neturėdamas tam teisės, kai ši teisė yra atimta. Šį pažeidimą vairuotojas padarė pakartotinai, nepraėjus nei vieneriems metams nuo nutarimo įvykdymo. Priemonės metu išaiškintas ir vienas krovininio automobilio vairuotojas, kuriam nustatytas lengvas girtumo laipsnis (0,73 prom.). Dar keturi vairuotojai buvo vartoję alkoholio, tačiau neviršijo leistinos normos.

Iš viso per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai nustatė penkis neblaivius automobilių vairuotojus. Taip pat išaiškino septynis asmenis, kurie vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės.

Kauno apskrityje šiais metais žuvo 1 eismo dalyvis (pernai iki vasario mėnesio pabaigos – 3), dar 70 sužeisti (pernai – 31). Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

 

Kauno apskr. VPK informacija

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: