Visos politinės partijos iki kovo 1 dienos Teisingumo ministerijai privalo pateikti savo partijos narių sąrašus.

Politinės partijos pateikto sąrašo duomenys automatiniu būdu – per Politinių partijų narių sąrašų informacinę sistemą sutikrinami su kitų partijų narių sąrašais bei Gyventojų registro ir Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registro duomenimis. Tikrinama, ar partijų nariai yra pilnamečiai, ar jų duomenys nesikartoja kitų partijų sąrašuose.

Šiuo metu Teisingumo ministerijai savo narių sąrašus yra pateikusios 18 partijų, tačiau trūksta dar 6 partijų narių sąrašų.

Teisingumo ministerija iki kovo 10 d. informuos Vyriausiąją rinkimų komisiją, kurios partijos pateikė savo narių sąrašus.

Dabar Lietuvoje yra registruotos 28 partijos, iš jų veikiančios - 24, kitos partijos yra likviduojamos arba joms pradėta likvidavimo procedūra.

Teisingumo ministerijos duomenimis, praėjusių metų spalio 1 d. partijoms priklausė apie 98 tūkst. asmenų.

Pagal šiuo metu galiojančias Politinių partijų įstatymo nuostatas, politinėje partijoje turi būti mažiausiai 2000 narių.

Politinių partijų narių sąrašų informacinės sistemos vartotojų patogumui buvo sukurtas papildomas įrankis, kuriuo naudodamiesi politinių partijų vadovai ar jų įgalioti asmenys gali paprasčiau prisijungti prie informacinės sistemos ir pateikti sąrašus Teisingumo ministerijai, nuorodą rasite čia (galimybė tvarkyti sąrašus).

Informacija apie politinių partijų narių skaičių skelbiama Teisingumo ministerijos interneto svetainėje (pasitikrinti, ar priklausote politinei partijai galite čia). 

Atvertus Politinių partijų narių sąrašų informacinės sistemos duomenis (politinės partijos kodą, pavadinimą, įregistravimo datą, teisinį statusą, narių lytį ir pan.) galima rasti čia.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: