Pradėjus veikti Galimybių pasui, jonaviečiai, panašu, suskubo ieškoti galimybių, kaip galima gauti jį, nepasiskiepijus nuo koronaviruso - portalą jonavoszinios.lt pastarosiomis dienomis pasiekė ne vieno skaitytojo klausimas apie greituosius antigeno testus. 

Įsitikinę, kad per mažai

,,Lietuvoje pradėjo veikti Galimybių pasas. Nepasiskiepiję jį gali gauti atlikę greituosius antigeno testus. Kiek žinau, Jonavos ,,palapinėje" jie bus atliekami vos keli per dieną. Kodėl?", - teiravosi Vygantas.

,,Gal galite pasidomėti, ar tikrai Jonava ruošiasi tik 15-kai žmonių per dieną daryti greituosius antigeno testus COVID-19 patikros mobiliajame punkte? Juk tai yra labai mažas skaičius. Ir kodėl tik vieną valandą per dieną galima tuos testus pasidaryti, t.y. nuo 14.00 iki 15.00? Kodėl tų laikų nepaskirsto per visą dieną?", - klausė skaitytoja Monika.

Vertins poreikį

Susisiekus su Jonavos rajono savivaldybės gydytoja Renata Merfeldiene, patvirtinta, kad skaitytojų žinios - teisingos ir nors ateityje Jonavos COVID-19 patikros mobiliajame punkte atliekamų greitųjų antigeno testų skaičius gali kisti, prioritetu lieka profilaktinė užsikrėtimų diagnostika.

,,Taip, Jonavos mobilus punktas greituosius antigeno testus galimybiui pasui gauti kol kas atliks nuo 14 iki 15 val. Šiai dienai yra paskirta 20 vietų, užsiregistravęs vienas žmogus. Kol kas stebėsime koks bus poreikis greitųjų antigeno testų galimybių pasui ir esant poreikiui jį padidinsime. Tačiau Galimybių pasui testavimas tikrai nebus atliekamas visą dieną, pirmenybė ir toliau teikiama profilaktinei diagnostikai, asmenims su simptomais.

Kaip žinia, mobilaus punkto veikla nėra apmokama, o žmogiškųjų išteklių trūksta, todėl galvoti, kad mobilus punktas nuolat testuos asmenis, kurie norės linksmintis, yra klaidinga. Šie asmenys greituosius antigeno testus visada gali atlikti privačiai”, - teigė R. Merfeldienė. 

Galioja 24 valandas

Kaip skelbiama portale ,,Korona STOP", greitasis antigeno testas Galimybių pasui galioja 24 valandas, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento, t. y. nuo testo atlikimo, bet ne nuo testo rezultatų įvedimo į E. sveikatos sistemą.

Todėl svarbu, kad, pavyzdžiui, vakare į koncertą norintys nuvykti asmenys testavimo nepasiliktų paskutinei akimirkai.

Taip pat Galimybių pasas suteikiamas, jeigu asmuo:

Taip pat skaitykite: