Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, gegužės 3–9 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (toliau – KET). Per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 992 greičio viršijimo atvejus.


Vakar, gegužės 9 d., apie 14.15 val. Kauno r., kelyje Kaunas-Marijampolė, užfiksuotas savaitės greičio rekordininkas, automobilis „Mercedes Benz“, kuris vietoje nustatytų 90 km/val, važiavo 160 km/val greičiu. Vairuotojui automatiniu būdu suformuotas ir išsiųstas protokolas su administraciniu nurodymu. 


Savaitės viduryje, gegužės 5 d., apie 17.40 val. Jonavos r., Gulbiniškių k., policijos pareigūnai sustabdė įtartinai manevruojantį automobilį „Mitsubishi“, kurį vairavo neblaivus, kaip vėliau paaiškėjo, ir teisės vairuoti neturintis vyras (gim. 1976 m.). Nors vyras neigė vartojęs alkoholio, jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,17 prom. Pareigūnai taip pat nustatė, kad vyro automobilis nėra draustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, jam neatlikta privalomoji techninė apžiūra. Dėl minėtų pažeidimų vairuotojui buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, o dėl vairavimo išgėrus – pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tą pačią dieną kiek anksčiau, apie 16.00 val., Kėdainių r., Aristavos k., pareigūnai sustabdė ir neblaivų dviratininką (gim. 1966 m.), kuriam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,25 prom. ir surašytas administracinio nusižengimo protokolas. 


Visą savaitgalį, gegužės 7–9 d., Kauno mieste ir rajone, taip pat Jonavos rajone Kelių patrulių kuopos pareigūnai vykdė papildomas policines priemones, skirtas neblaiviems, apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojams, saugos diržų naudojimo, pėsčiųjų kontrolei bei kitiems teisėtvarkos pažeidimams išaiškinti. Per tris dienas patikrintas apie 5,5 tūkst. vairuotojų blaivumas, išaiškinta 13 neblaivių vairuotojų (daugumai jų nustatytas lengvas girtumas) ir 6 asmenys, vairavę transporto priemones neturint teisės to daryti.

Tarp neblaivių vairuotojų – 2 asmenys prie automobilio vairo neblaivūs sėdo pakartotinai, vienas jų, siekiant išvengti pažeidimo, pareigūnams pateikė kito asmens vairuotojo pažymėjimą. Nustatyti ir kiti KET pažeidimai, kai buvo vairuojama transporto priemonę su maskuotais valstybinio numerio ženklais (užklijuota plėvelė), taip pat su šoniniais priekiniais automobilio stiklais, kurių šviesos laidumas neatitiko nustatytų reikalavimų,  dar vienas vairuotojas vežė vaiką, neprisegtą saugos sistemomis ir daugiau keleivių nei numatyta automobilio techninėje charakteristikoje.

Vykdant priemonę buvo sustabdytas ir automobilis „Mercedes Benz“, kurio vairuotojas vengė atsakomybės dėl greičio viršijimų, taip pat vairavo automobilį su ne tai transporto priemonei priklausančiais valstybinio numerio ženklais – už šiuos pažeidimus jam surašyti net 5 administracinio nusižengimo protokolai. 


Iš viso per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai nustatė 19 neblaivių vairuotojų ir vieną dviratininką. Dar 18 asmenų vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės. 


Kauno apskrityje šiais metais žuvo 5 eismo dalyviai (pernai iki gegužės mėnesio pabaigos – 11), dar 162 sužeisti (pernai – 204). Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Kauno apskr.VPK inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: