Prasidėjus naujiems mokslo metams Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Kauno apskr. VPK) pareigūnai į ugdymo įstaigas sugrįžtančius moksleivius pasitinka ne tik prie pėsčiųjų perėjų, jie su moksleiviais susitinka ir pamokų metu. Naujus eismo dalyvius, kurie į ugdymo įstaigas žengia pirmąkart, policijos pareigūnai supažindina, kaip elgtis dalyvaujant eisme, atkreipia dėmesį į matomumą padovanodami atšvaitą ir visiems be išimties primena laikytis Kelių eismo taisyklių (KET). 

Dėmesingumo ir tolerancijos kelyje

Su nauja mokslo metų pradžia gatvėse ypač išauga eismo dalyvių skaičius, todėl policijos pareigūnai ragina būti dėmesingais ir atidžiais. Rudenį policijos pareigūnai aktyviai vykdys prevencines priemones. Bus tikrinamos transporto priemonės, kuriomis vežami moksleiviai bei moksleivių ir studentų vairuojamos transporto priemonės. Taip pat ir kitos transporto priemonės, kuriomis keliauja – dviračiai, elektriniai paspirtukai, mopedai, motociklai atkreipiant dėmesį į saugos priemonių – šalmo, šviesą atspindinčios liemenės naudojimą. Taip pat bus stebima, ar važiuojant elektriniais paspirtukais keliaujama po vieną ir ar nevežama keleivių. Rengiamos prevencinės priemonės patikrinti vairuotojų blaivumą, įskaitant ir mokyklinių, maršrutinių autobusų vairuotojus, vežančių vaikus į ir iš ugdymo įstaigų bei kitos prevencinės priemonės. 

Pirmąją rugsėjo savaitę pareigūnai kartu su Karo policijos, Šaulių sąjungos ir Raudonojo Kryžiaus atstovais bei policijos rėmėjais budės prie ugdymo įstaigų esančių pėsčiųjų perėjų. Kauno apskr. VPK Kelių policijos skyriaus viršininkas Vigintas Lukošius ragina visus eismo dalyvius būti dėmesingais. „Pasibaigus vasarai ir prasidėjus naujiems mokslo metams eismas tampa intensyvesnis. Pareigūnai lankosi ugdymo įstaigose, tačiau itin svarbu, jog jaunuosius eismo dalyvius šviestų ir tėvai – važiuodami nepamirštų užsisegti saugos diržo, nevairuotų neblaivūs, neviršytų greičio ir, žinoma, savo atžalas supažindintų su KET. Būkime tolerantiški ir dėmesingi kelyje, jog saugiai pasiektume kelionės tikslą“, – linkėjo Kauno apskr. VPK Kelių policijos skyriaus viršininkas. 

Pirmokams pareigūnai dalins atšvaitus

Rugsėjo 1-ąją į ugdymo įstaigas sugrįžtančius moksleivius sveikino ir Kauno apskr. VPK policijos pareigūnai. Naujų mokslo metų pradžios šventėse policijos pareigūnai moksleiviams linkėjimo ne tik pažinimo džiaugsmo, bet ir pabrėžė skirti dėmesio savo bei kitų saugumui kelyje. Skaičiuojama, jog šiemet Kauno apskrityje daugiau nei 5,5 tūkst. pirmokų žengia į mokyklas, kuriems tradiciškai per pirmąjį mokslo mėnesį Kauno apskr. VPK Bendruomenės pareigūnai susitikimų metu įteiks mažą, bet gyvybę galinčią išgelbėti dovaną – atšvaitą. 

Kauno apskr. VPK informacija

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: