Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį pasveikino Prezidentūroje vykstančios apskritojo stalo diskusijos „Skaidri sveikatos priežiūros apsauga – misija (ne)įmanoma“ dalyvius.

„Visus mus vienija bendras tikslas – užtikrinti, kad valstybės institucijų ir įstaigų veikla būtų nešališka ir skaidri. Tai ypač aktualu sveikatos priežiūros sistemoje, kur neretai sprendžiami gyvenimo ir mirties, bet taip pat ir asmenų ilgalaikės gerovės klausimai“, - sakoma šalies vadovo sveikinime.

Prezidentas priminė, jog bet kokios korupcijos apraiškos kelia grėsmę pamatinei pacientų teisei būti priimtiems, išklausytiems ir tinkamai gydomiems. Visi, kas susiduria su sveikatos problemomis, nusipelno, kad su jais būtų elgiamasi vienodai teisingai.

Šalies vadovas taip pat kreipėsi į diskusijoje dalyvaujančius sveikatos priežiūros įstaigų vadovus, prašydamas ir toliau skirti ypatingą dėmesį korupcijai atsparios aplinkos kūrimui.

„Neabejoju, kad turite idėjų, ką galima padaryti geriau, kad sveikatos priežiūros sistema būtų skaidresnė. Kviečiu šiomis idėjomis dalintis, kartu ieškoti inovatyvių sprendimų, bendradarbiauti ir nesitenkinti formalių taisyklių laikymųsi. Pasiekime, kad nulinė medikų tolerancija korupcijai taptų realybe“, - teigiama sveikinime.

Prezidento G. Nausėdos ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) iniciatyva surengtoje diskusijoje aptariamos tiek jau taikomos gerosios praktikos, tiek neišnaudojamos galimybės kurti antikorupcinę aplinką sveikatos priežiūros įstaigose. Joje dalyvauja STT vadovybė, Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariai, didžiųjų šalies gydymo įstaigų vadovai.

Prezidento komunikacijos grupė

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: