Suteiks informacijos

Jonavos turizmo informacijos centras yra ta vieta, į kurią kviečiamas užsukti kiekvienas, norintis geriau pažinti šį miestą.

„Jonava – graži visais metų laikais, bet prasidėjus didžiosioms metų šventėms ir jų laukimui, jos grožis atsiskleidžia dar labiau. 

Tiek miesto svečiai, tiek jonaviečiai, svarstantys, ką galima pamatyti čia, gali užsukti į TIC. Mes suteiksime įvairiapusę informaciją, o išgirdę apsilankiusiojo lūkesčius ir rekomenduosime, kur nuvykti, ką aplankyti”, – pasakojo TIC vadovė Vijolė Šadauskienė.


Įveikiamas kiekvienam


Kalėdiniam laikotarpiui siūlomas maršrutas tęsiasi apie 2,8 kilometro ir eina ratu. 

„Toks atstumas – įveikiamas ir vaikams, ir suaugusiems. Norint, galima jį sutrumpinti arba aplankyti tik atskirus objektus.

Jis tinka tiek einant su šeimomis, draugais, tiek norint pasivaikščioti vienam”, – sakė pašnekovė. 


Pirmieji objektai


Kadangi šventinis maršrutas veda ratu, jo pradžia gali būti bet kuri jums patogi vieta, pavyzdžiui – Sąjūdžio aikštė, kur stovi pagrindinė Kalėdų eglė. 

„Šiais metais eglutė sužino aukso spalva, nes visą miesto papuošimą jungia bendra tema, pavadinta „Auksine giria”. Aplink eglutę – girliandomis papuošti medeliai, elniukai. 

Pradėjus nuo šios vietos, kaip antrąjį lankytiną objektą siūlome aplankyti Jonavos krašto muziejų ir turizmo informacijos centrą, įsikūrusius buvusioje senojoje arklių pašto stotyje. 


Šiemet šis pastatų kompleksas – taip pat ypatingai pasipuošęs. Siekėme, kad Krašto muziejaus ir turizmo informacijos centro erdvė būtų tarsi jungtis tarp pagrindinės miesto eglės ir šalia esančio kalėdinio eglučių miestelio. Dėl to pastatas taip pat sužibo aukso spalvos lempelėmis, o vidiniame kiemelyje įsitaisė šviečiantis, rogutes tempiantis Kalėdų senelio elnias Rudolfas.

Tiesa, kviečiame nepamiršti čia pat esančio Jonavos miesto simbolio – stebuklingo Jonvabalio. Patrinkite jo uodegėlę, paleiskite savo norą į dangų ir laukite... Jis būtinai išsipildys!


Džiaugiamės, kad jonaviečio kalvio Andriaus Šukučio nukalta skulptūra jau yra žinoma bei populiari – dažnai matome, kaip žmonės ją ne tik fotografuoja, bet ir trina uodegėlę!”, – kalbėjo V. Šadauskienė.

Užsukę į Turizmo informacijos centro vidų – galėsite parašyti atvirlaiškį su linkėjimais iš Jonavos, kuris maloniai pradžiugins jūsų artimuosius, draugus ar kaimynus. Norintys, laišką gali parašyti ir pačiam Kalėdų Seneliui. 


,,Muziejuje galima užsisakyti ir pageidaujamas edukacijas. Jas veda visiems gerai pažįstama edukatorė Rasa Kulytė - Libienė. Beje, gruodžio 18-ąją 17 val. miestelėnai ir miesto svečiai kviečiami į Krašto muziejaus organizuojamą adventinį vakarą ,,Kūčių vakarienės tradicija“. Jis padės jaukiai praleisti žiemos vakarą”, – kalbėjo V. Šadauskienė.


Jonaviečių fantazijos vaisius


Toliau maršrutas veda į Jonavos vizitine kortele tapusį kalėdinių eglučių miestelį Ramybės skvere. 

„Tai magiška Jonavos auksinė giria. Šiais metais, leisiu sau pasakyti, jau legendinis miestelis sužibo penktąjį kartą, o jame galime atrasti rekordinį eglučių skaičių – jų daugiau nei 100.


Galbūt, kai kurias jas reikėtų vadinti net ne eglutėmis, o unikaliomis dekoracijomis, meno kūriniais, instaliacijomis, sukurtomis Jonavos įmonių, įstaigų, organizacijų, bendruomenių žmonių rankomis. Čia išvysite pasakų personažus, miško gyvūnus ir daug visko, kas tilpo į jonaviečių fantaziją”, – pasakojo TIC vadovė.


Galimybė mėgautis meno kūriniais


Apsilankius eglučių miestelyje, kviečiama užeiti į Jonavos kultūros centrą.

„Šalia jo – papuošta erdvė, kurioje bus smagu nusifotografuoti: girliandomis spindinčios eglutės, suolelis, spragtuko figūrėlės...

Darbo dienomis ir valandomis kultūros centre visada galima rasti puikias galerijas, pasimėgauti menu bei kultūra”, – sakė V. Šadauskienė.


Dar daugiau lempučių


Atėjo metas pasigrožėti Jonavos pėsčiųjų tiltu, papuoštu šiltos aukso spalvos girliandomis.

„Tamsiuoju paros metu magiškai nušvitęs tiltas primena vartus į stebuklingą kalėdinį pasaulį. Tačiau juo pasigrožėti verta ne tik dėl to – jonaviečiai jau puikiai žino, kad jų tiltas, pasinaudojus specialia programėle ar nuskenavus ant statinio esantį QR kodą, gali nušvisti skirtingomis spalvomis. Reikia tik pasirinkti iš penkių galimų: geltonos, raudonos, mėlynos, žalios ar violetinės”, – kalbėjo pašnekovė.

Ir sportui, ir poilsiui


Apžiūrėjus tiltą, būtina užsukti į Joninių slėnį.


„Joninių slėnis gyvas visais metų laikais, tačiau žiemą jis tampa aktyvaus laisvalaikio mėgėjų traukos objektu su išpuoselėtais takais ir Jonavos slidinėjimo centru. Slidinėjimo centras pradėjo veikti praėjusią savaitę, o prie slidinėjimo trasų esančiais kalniukais nuolat džiaugiasi rogutėmis čiuožiantys vaikai.

Sušalus vertėtų užsukti į šalia esantį Jonavos baseiną, kuris šių metų gruodį švenčia vienerių metų gimtadienį.

Tarp baseino ir slidinėjimo trasos, pačiame Joninių slėnio centre, puikuojasi dar viena šventinė puošmena, kurios neįmanoma nepastebėti – tai kasmet AB „Jonavos paslaugos” puošiama Kalėdų eglė”, – pasakojo V. Šadauskienė.


Stebuklingasis Žibinčius


Nuo Joninių slėnio Sodų gatve rekomenduojama pasukti link Jonavos senamiesčio.


,,Ant Sodų g. 19 numeriu pažymėto namo kampo įsitaisęs to paties kalvio Andriaus Šukučio sukurtas ir nukaldintas Jonapolio Žibinčius.

Šis, vieną kartą metuose atgyjantis personažas, kasmet uždega Kalėdų šviesas Jonavoje”, – sakė V. Šadauskienė.

Bažnyčios kiemelyje – simboliška prakartėlė


Mūsų maršrutą užbaigia, o galbūt kažkam tik pradeda – Jonavos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios kiemelyje įrengta prakartėlė. Prakartėlė yra pagrindinis Adventinio laikotarpio objektas, atspindintis Šv. Kalėdų esmę. 

,,Tiesa, kol kas prakartėlėje nepamatysite kūdikėlio Jėzaus – kadangi Kristus gimsta per Kalėdas, kūdikėlis prakartėlėje atsiras tik ankstų šventės rytą.

Apsilankę bažnyčioje, vos už kelių žingsnių, vėl rasite pradinį maršruto tašką – pagrindinę miesto Kalėdų eglę. Taigi, mūsų kalėdinis pasivaikščiojimas ratu po Jonavą – baigtas”, – sakė TIC vadovė. 

Kviečia į kalėdinį žygį


Tie, kurie nori pasivaikščioti po Jonavą daugiau, kviečiami į tradicija tapusį Jonavos turizmo informacijos centro organizuojamą kalėdinį žygį. 

„Mes visada skatiname gyventojus judėti, keliauti, vaikščioti. Jonava tam – puikiai pritaikytas miestas. Jei vienam vaikščioti nėra įdomu, siūlome prisijungti prie kartas nuo karto organizuojamų mūsų žygių.

Prieš Kalėdas tradiciškai kviečiame į žygį pėsčiomis ,,Aplink kalėdinę Jonavą“, kuris vyks gruodžio 18 dieną, 18 valandą. Šį žygį visuomet remia LR seimo narys Eugenijus Sabutis. Planuojame, kad nueisime apie 10 kilometrų.

Taigi, maloniai kviečiame ateiti, pabendrauti, kartu atsigerti arbatos ir dar kartą pasigrožėti mūsų šventiškai pasipuošusiu miestu”, – kalbėjo V. Šadauskienė. 

Teksto viduje naudotos Janytės Dvinelytės nuotraukos. Pagrindinės nuotraukos autorius - V. Kalpokas.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: