Po Vyriausybės pritarimo, Seimui bus teikiamas Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo projektas, kuriuo kompensuojamas PVM. Kitaip tariant, gyventojai gaus sąskaitas už centralizuotai teikiamą šilumą, kuriose PVM tarifas netaikomas, o skirtumą nuo iki šiol taikomo lengvatinio 9 proc. iki siūlomo 0 proc. PVM šilumos tiekėjams kompensuos valstybė iš biudžeto. Siūloma, jog kompensacija būtų taikoma išrašytoms sąskaitoms nuo 2022 m. sausio 1 d. ir galiotų šiam šildymo sezonui – iki balandžio 30 d.

Finansų ministrė G. Skaistė priminė, jog Vyriausybė preventyviai jau buvo ėmusis priemonių energijos kainų šokui mažinti.

„Įvertindami pasaulines kainų augimo tendencijas, teikėme 2022 m. valstybės biudžeto projektą, kuriame buvo numatytas per 1 mlrd. eurų žmonių pajamų didinimui. Dėl to tiek minimalus, tiek ir vidutinis darbo užmokestis bei pensijos augo sparčiausiai visame regione. Taip pat rudenį pateiktas ir priimtas pirmas energijos kainų stabilizavimo priemonių paketas. Be to, praplėstas šildymo kompensacijų gavėjų ratas. Šiandien Vyriausybė apsisprendė dėl antrojo paketo, kuriuo sprendžiamos ne tik šio šildymo sezono sąskaitos, bet  ir siūloma investuoti į atsinaujinančius energijos išteklius bei taip susimažinti sąskaitas ateityje“, – teigė G. Skaiste.

Patvirtinus valstybės biudžetą, nuo šių metų pradžios pensijos vidutiniškai augo 12 proc., minimali mėnesinė alga (MMA) – 13,7 proc., neapmokestinamųjų pajamų dydis – 15 proc., o vidutinis darbo užmokestis, numatoma, augs per 9 proc. Skaičiuojama, jog mažiausiai uždirbantiems gyventojams pajamos „į rankas“ šiemet augs apie 65 eurus, pensijos auga apie 50 eurų, papildomai vienišiems asmenims skiriama 32 eurų išmoka. Mokytojams ir pareigūnams vidutiniškai pajamos „į rankas“ augs apie 100 eurų, medikams – 55-90 eurų, o socialiniams, kultūros ir kitiems viešojo sektoriaus darbuotojams – 30-80 eurų.

2021 m. spalio mėnesį LR Vyriausybė pateikė pirmąjį energijos kainų stabilizavimo paketą, kurį sudarė sprendimai dėl elektros rinkos liberalizavimo antrojo etapo atidėjimo pusmečiui, šilumos gamintojams taikomo dujų pirkimo modelio pakeitimo ir UAB „Ignitis“ dujų kainos kilimo buitiniams vartotojams išdėstymo per penkerių metų laikotarpį.

Skaičiuojama, jog naujausias PVM kompensavimas šilumos energijai, gyventojų sąskaitas mažinsiantis beveik dešimtadaliu, valstybės biudžetui kainuos per 23 mln. eurų. Siūlomos saulės elektrinių įsirengimo priemonės kofinansavimui prie jau numatytų 5,4 mln. eurų  yra skiriama 35 mln. ES fondų virškontraktavimo lėšų papildomai, viso priemonei skiriant per 40 mln. eurų.

Vyriausybei pritarus siūlomam PVM mažinimui, už jį balsuoti dar turės Seimas.

lrv.lt 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: