Kaip jau yra skelbta, Jonavos rajono savivaldybėje 14-ąją metų savaitę (balandžio 4–10 d.) užfiksuoti du gripo atvejai. 15-ąją metų savaitę (balandžio 11–17 d.) vėl registruoti 2 gripo atvejai. Kaip praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) ir 2022 m. 16-ąją metų savaitę Jonavos rajone vėl registruoti du susirgimai gripu. 

16 sav. (balandžio 18–24 d.) Jonavos rajone registruoti net tik gripo atvejai, bet ir susirgimai ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) – sirgo 224 asmenys arba buvo 54,5 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę.

NVSC Kauno departamentas informuoja, kad 16-osios metų savaitės duomenimis sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Kauno apskrityje siekia 58,1 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę. Didžiausias sergamumas septinta savaitė registruojamas Kėdainių rajone – 82,4 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę. Mažiausiai serga Birštono gyventojai.

Per savaitę sergamumo gripu ir ŪVKTI Kaune ir Kauno apskrities teritorijose rodiklis sumažėjo 14 proc., sumažėjo ir gripo atvejų skaičius. Kauno apskrityje užregistruoti 105 gripo atvejai, iš kurių 67 susirgę gripu yra vaikai iki 17 metų. Vaikai sudaro 51 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI. Į Kauno apskrities ligonines 16-ąją savaitę medicinos pagalbos dėl gripo kreipėsi 20 asmenų, iš kurių 10 vaikų (2-17 m.) buvo hospitalizuoti.

Lyginant su ankstesniųjų metų tuo pačiu laikotarpiu, šiemet sergamumas gripu ir ŪVKTI Kauno apskrityje yra  1,8 karto didesnis. Pernai 16-ąją metų savaitę Kauno apskrityje sergamumo rodiklis siekė 31,5 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę. Gripo atvejų neužregistruota. Vaikai sudarė 39 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI. Didžiausias sergamumas registruotas Kaune – 38,1 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę.

NVSC specialistai primena, kad gripo sezonas dar tęsiasi, todėl nepamirškite saugoti save ir laikytis visų rekomenduojamų prevencinių priemonių:

  • Rankų higiena. Plauti rankas su muilu rekomenduojama reguliariai, bet ypač – nusikosėjus ar nusičiaudėjus.
  • Neplautomis rankomis neliesti akių, nosies ar burnos.
  • Nuolat vėdinti patalpas.
  • Vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis.
  • Stiprinti imunitetą, laikytis darbo ir poilsio režimo, būti fiziškai aktyviems.

Veiksmingiausia gripo ir jo pasekmių kontrolės priemonė yra kasmetinis senyvo amžiaus

žmonių ir kitų rizikos grupių, bei su jais bendraujančių asmenų skiepijimas.

Visais atvejais dėl sezoninio gripo skiepų rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją.

 

 

Parengta pagal NVSC Kauno departamento inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: