Pirmenybių eigoje ekipos po pirmajame etape pasiektų rezultatų pasidalino ir dvi grupes.
Komandos savo pajėgumą įrodinėjo jau I ir II lygose. Pagal rezultatus paskutinę vietą čempionate užėmę „Pauliukai-2“ iš karto baigė sezoną, o kitos rungtyniavo dėl „Paguodos“, antrosios ir pirmosios lygų nugalėtojų vardų.
J.Ralio gimnazijoje pirmieji susitiko dėl II lygos bronzos kovojantys „Gaschemos“ bei „Socdemų“ klubai. Atkaklioje kovoje, kurioje prireikė pratęsimo, pergalę šventė „Gaschemos“ komanda, per pridėtas 5 minutes spėjusi susikrauti 13 taškų persvarą – 92:79.
Galingais rungtynių startais paskutiniu metu pasižymėję „Socdemai“ puikiai pradėjo ir šį susitikimą, per 4 minutes įmetę 12 sausų taškų (0:12). Vėliau skirtumas pasiekė ir 14 taškų (4:18), bet aktyviai žaidusi „Gaschema“ provokavo varžovų pražangas ir daugiausiai baudų metimais perkirpo atsilikimą perpus (13:20).
Antrajame ketvirtyje „Gaschema“ ir toliau sparčiai artėjo prie varžovų, kol galiausiai po G.Vasausko metimo rezultatą persvėrė (23:22). „Socdemų“ sąstingį nutraukti pavyko L.Gailiui, kurio pastangomis jo komanda vėl atsidūrė priekyje ir laimėjo pirmąją rungtynių pusę rezultatu 30:34.
Sėkmingai trečiąjį kėlinį pradėjusi „Socdemų“ ekipa susigrąžino dviženklį pranašumą (30:42), bet ilgam išlaikyti jo nepavyko. Pasiduoti neketinę „Gaschemos“ žaidėjai keliskart buvo priartėję iki 4 taškų, tačiau L.Gailiaus tritaškis ketvirčio pabaigoje išlaikė „Socdemams“ 7 taškų persvarą (51:58).
Ketvirtajame kėlinyje K.Ališausko vedama „Gaschema“ greitai išlygino rezultatą, o vėliau ir įgijo 5 taškų pranašumą (69:64). Kurį laiką varžovus vijęsi „Socdemai“ pradėjus tiksėti paskutiniajai minutei vėl atstatė pusiausvyrą (76:76). Lemiamomis akimirkomis ekipoms apsikeitus po vieną taiklų baudos metimą, pagrindinio rungtynių laiko metu nugalėtojas nepaaiškėjo (77:77).
Pratęsimo metu aikštelėje dominavo „Gaschema“, rezultatyviai užbaigdama daugelį savo atakų, o tuo tarpu nesėkmingai iš už tritaškio linijos atakavę „Socdemai“ nebespėjo paskui varžovus ir nusileido jiems rezultatu 92:79.
„Gaschema“: K.Ališauskas 40 (14/38 met., 14 atk. kam.), T.Steikūnas 20 (9/18 baud., 15 išpr. praž.), G.Vasauskas (5/16 dvit.) ir G.Utyra (3/8 trit.) po 10.
„Socdemai“: L.Gailius 29 (8/21 met., 12/15 baud., 13 išpr. praž.), T.Šeštokas 16 (5/16 met.), J.Kajokas 14 (6/11 dvit.).
II lygos taurę iškovojo „Linėja transport“ - SK „Rojaliai“
Šeštadienį vykusiame JKML II lygos taurės didžiajame finale dėl titulo susikovė „Linėja transport“ - SK „Rojalių“ bei „KKSC“ krepšininkai. Kietoje kovoje nelengvą pergalę pasiekė beveik viso susitikimo metu pirmavę „Rojaliai“, kurie įveikė varžovus rezultatu 80:67 bei iškovojo ilgai siektą trofėjų.
Susitikimo pradžioje geriau sekėsi „Rojaliams“, po 4 V.Marcinausko taškų išsiveržusiems į priekį rezultatu 7:2. „KKSC“ skolingi neliko ir po dviejų E.Chanecko tritaškių persvėrė rezultatą savo naudai (7:10). Po dar poros taiklių tolimų metimų „KKSC“ persvara pasiekė 4 taškus (12:16), tačiau sėkmingiau pirmąjį kėlinį užbaigę „Rojaliai“ priartėjo iki minimumo (15:16).
Antrojo ketvirčio pradžioje „KKSC“ laikėsi priekyje, tačiau itin rimtai nusiteikę „Rojaliai“ pamažu perėmė iniciatyvą ir kėlinio viduryje po G.Rečio tritaškio įgijo 4 taškų persvarą (29:25). Nemažai jėgų gynyboje atidavę „KKSC“ auklėtiniai patys ėmė strigti puolime, o tuo naudodamiesi „Rojaliai“ toliau sėkmingai rezgė atakas ir įpusėjus rungtynėms jau turėjo 8 taškų persvarą (39:31).
Trečiajame kėlinyje varžovus spaudę „KKSC“ žaidėjai netrukus pradėjo skinti sunkaus darbo vaisius ir po eilinio perimto kamuolio ir D.Tamašausko dėjimo ekipas teskyrė 2 taškai (41:39). Po minutės pertraukėlės išvadas padarę „Rojaliai“ varžovams siautėti nebeleido ir V.Pranskūno pastangomis išliko priekyje, o ketvirtį taikliu metimu su sirena užbaigus L.Solomachinui, skirtumas šoktelėjo iki 7 taškų (55:48).
Lemiamame ketvirtyje „Rojaliai“ ilgai netruko įgydami dviženklę persvarą (61:51). Vis tik savo jėgų likučius išnaudodami „KKSC“ krepšininkai dar bandė kautis ir priartėjo iki 4 taškų (63:59). Tačiau oponentų gynybą „Rojaliams“ sekėsi įveikti vis lengviau, nes jų greitos atakos virsdavo nesunkiais taškais ir skirtumas vėl šoktelėjo iki dviženklio (75:65). Nors iki rungtynių pabaigos buvo likę daugiau nei 2 minutės, „KKSC“ kėlė baltą vėliavą ir išleido atsarginius krepšininkus, o ramiai finalinės sirenos sulaukę „Rojaliai“ triumfavo iškovodami pergalę rezultatu 80:67.
„Linėja transport“ - SK „Rojaliai“: G.Retys 23 (9/20 met.), V.Pranskūnas 17 (7/10 dvit.), V.Marcinauskas 12 (6/12 dvit., 10 atk. kam.).
„KKSC-1”: E.Chaneckas 20 (8/17 met.), D.Tamašauskas 17 (6/11 dvit.), D.Tamulis 8.
II lyga: naudingiausi, geriausi...
Šeštadienio popietę, pasibaigus Jonavos krepšinio mėgėjų lygos kovoms dėl antrosios pagal pajėgumą taurės, įvyko apdovanojimo ceremonija. II lygoje dėl trečiosios vietos „Gaschema“ po pratęsimo ir permainingos kovos palaužė „Socdemus“, o „Linėja trasport“ – SK „Rojaliai“ finale pranoko „KKSC“ jaunuosius krepšininkus.
Apdovanojimuose prizus teikė Jonavos rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Valdas Majauskas bei JKML pirmininkas Laurynas Gailius.
Pirmiausia į aikštelę pakviesti šioje antrojoje lygoje rungtyniavusių aštuonių komandų naudingiausiais pripažinti žaidėjai. Atminimo dovanėles gavo Modestas Gabulas („Suaugusiųjų švietimo centras“), Benas Steponavičius (JSK „Vilkas“), Saulius Samardokas („Savivaldybė“), Arnas Šiškauskas („Uraganas“), Laurynas Gailius („Socdemai“), Tomas Steikūnas („Gaschema“), Erikas Chaneckas („KKSC“) bei Gerdas Retys („Linėja transport – SK „Rojaliai“).
Tradiciškai finalinio ketverto varžyboms pasibaigus išrinktas ir simbolinis geriausių žaidėjų penketas. Į jį pateko „Socdemų“ žaidėjas Marius Jevstignejevas, „Gaschemos“ komandos krepšininkas Karolis Ališauskas, jaunasis sporto centro auklėtinis Dovydas Tamašauskas bei du nugalėtojų „Linėja transport – SK „Rojaliai“ ekipos krepšininkai – Artūras Čufarinas bei Raimondas Juknevičius.
Vėliau nuo mažiausios iki didžiausios nugalėtojų, buvo įteiktos komandoms taurės bei žaidėjams – medaliai.
I lygos trečioji vieta – SMK „Vikingai“ komandos žaidėjų rankose
Šeštadienį tiesiog virė gausybė krepšinio kovų J.Ralio gimnazijos sporto salėje. Po antrosios lygos susitikimų dėl prizinių vietų ir apdovanojimų ceremonijos, eilės atėjo pirmosios lygos komandoms. Jos taip pat sužaidė paskutiniuosius mačus ir išsidalino dovanėles.
Pirmiausiai aikštelėje pasirodė SMK „Vikingai“ ir „Dumsiai“ komandos, kurios susigrūmė dėl šios lygos trečiosios vietos. Pastaroji komanda dvikova pradėjo be kai kurių savo ekipos lyderių (V.Kružikas, E.Vazakauskas), todėl ir be jų buvo siekiama sėkmingos mačo baigties.
Pirmasis kėlinys taip ir neparodė, kuri ekipa gali pirmoji demonstruoti pergalingą krepšinį, nes po pirmojo ketvirčio rezultatas vis dar buvo lygus (17:17).
Pirmieji antrojo kėlinio pradžioje iniciatyvą perimti ėmėsi „Vikingai“, kai po M.Zavecko tritaškio ir Š.Purvinio taškų šie išsiveržė į priekį 24:17. Visgi, „Dumsiai“ komandos lyderis I.Saladinskas nesnaudė ir tradiciškai atsakė savo tolimais taikliais metimais (24:22). Likus dviems minutėms vikingai dar kartą pamėgino nutolti (33:25), bet jų varžovai atrodė, kad tokiu kritiniu momentu palūš. V.Česnauskas ir K.Naruševičius tritaškiais paskelbė, kad „Vikingai“ komanda jau realiai pradėjo galvoti apie trečios vietos medalius. „Dumsiai“ po tolimo Š.Sabatausko metimo susikrovė didžiausią net 20 taškų persvarą (48:28). Prie I.Saladinsko taškų, svariai prisidėjo ir V.Šlūta, grąžindamas susitikimui šiokią tokią intrigą, nes skirtumas „ištirpo“ iki 13 taškų (52:39).
Per anksti patikėję pergalę „Vikingai“ apsnūdo ir tuo ėmė efektyviai naudotis varžovai. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui viskas prasidėjo beveik iš naujo, nes komandas skyrė vos 4 taškai (54:50). Visgi, „Dumsiai“ komandai pasinaudoti tokiomis varžovų spragomis nepavyko. M.Zavecko du tritaškiai pavertė perniek varžovų pastangas. Likus pusantros minutės E.Ruzgaitis padėjo tašką šiame mače ir SMK „Vikingai“ pasiekė pergalę rezultatu 68:58 (17:17, 17:11, 18:11, 16:19) bei iškovojo trečiąją vietą pirmojoje lygoje.
SMK „Vikingai“ – M.Zaveckas – 16 (tritaškiai 4/8), Š.Purvinis – 15 (metimai 7/15), E.Masiokas – 7.
„Dumsiai“ – I.Saladinskas – 25 (tritaškiai 4/12), V.Šlūta – 14, V.Jurkevičius – 11.
Finale intrigos nebuvo – Šveicarai sutriuškino „Pauliukus“
Jonavos krepšinio mėgėjų lygoje (JKML) šeštadienio vakarą buvo sužaistas ir paskutinis šio sezono mačas, kuriame susitiko geriausios šių metų komandos – FKK „Šveicarija“ ir „Pauliukai“. J.Ralio gimnazijos sporto salėje susirinkę žiūrovai tikėjosi, kad finalas bus, kaip jam dera, atkaklus ir pamalonins žiūrovų akis. Visgi, užbėgant įvykiams už akių galima teigti, kad šveicarai taip ir nesulaukė rimtesnio varžovų pasipriešinimo, nors susitikimo pradžia nieko blogo „Pauliukams“ nežadėjo. Visgi, kokia komanda gali atsilaikyti, kai varžovai negailestingai talžo tritaškiais, kuriuos dar ir pataiko.
Per nepilnai sužaistas dvi minutes T.Kepežinskas ir P.Parachomikas pasiuntė šveicarus į priekį (7:0). Tačiau šios komandos puolimas pirmajame kėlinyje stabtelėjo, o „Pauliukai“ krepšininkai pamėgino pakreipti įvykių eigą, tačiau ne itin sėkmingai. Po pirmojo kėlinio FKK „Šveicarija“ buvo priekyje 17:8.
„Pauliukai“ krepšininkai niekaip nesugebėjo surasti taiklumo gyslelės, bet nuo antrojo ketvirčio vaizdas aikštelėje pasikeitė. Tolimą metimą pataikė M.Gelžinis, sumažinęs „Pauliukų“ atsilikimą iki trijų taškų (17:14). Antrajame kėlinyje abi komandos žaidė rezultatyviai ir daugiausia dėmesio skyrė puolimui. Čia nei vienai bėdos pelnyti taškų neturėjo. Visgi, jau antrajame ketvirtyje FKK „Šveicarija“ krepšininkai ėmė demonstruoti, kad daugelis turi neįtikėtinai taiklias rankeles. Vieną po kito pažėrė tritaškių seriją ir šveicarai po dviejų kėlinių pirmavo 45:35.
Toks skirtumas nebuvo labai jau didelis ir viskas galėjo apsiversti žaidime po didžiosios pertraukos, bet... Trečiajame kėlinyje atsitiko tai, ko „Pauliukai“ žaidėjai bijojo. Sezono eigoje šveicarai pasižymėjo taiklumu metant iš tritaškių zonos. Būtent trečiasis kėlinys ir tapo lūžiu šiame mače. Šveicarai tiesiog pasiuntė savo varžovus į nokdauną. Tritaškius mėtė kas netingėjo: ir T.Kepežinskas, ir P.Parachomikas, ir M.Urbutis, ir A.Vasiliauskas. Skirtumas tiek išaugo, kad ketvirtasis kėlinys tapo daugiau formalumu. Po trečio ketvirčio šveicarai pirmavo net 76:44.
Po tokio šalto dušo „Pauliukai“ jau nebeatsitokėjo ir garbingai baigė rungtynes, pralaimint 32 taškų skirtumu – 60:92 (8:17, 27:28, 9:31, 16:16). FKK „Šveicarija“ tapo pirmenybių nugalėtojais, per šį mačą pataikydami net 15 tritaškių iš 30 galimų.
FKK „Šveicarija“ – M.Urbutis – 16 (tritaškiai 3/4), P.Parachomikas – 15 (tritaškiai 5/6), A.Girskis ir T.Kepežinskas – po 14, A.Vasiliauskas – 13 (9 rez. perd.).
„Pauliukai“ – A.Čapkauskas – 14, A.Geiša – 12 (11 atk kam.), T.Vaicekauskas – 11 (7 kl., 6 rez. perd.), M.Gelžinis – 9 (tritaškiai 3/11).
I lyga: Prizininkai išsidalino taures ir medalius...
2014-2015 metų Jonavos krepšinio mėgėjų lygos (JKML) sezonas baigėsi. Ilgai trūkusios pirmenybės finišavo šeštadienį J.Ralio gimnazijos sporto salėje, kur vyko ne tik II lygos kovos dėl apdovanojimų, bet ir du lemiami susitikimai I lygoje.
Jau dabar aišku, kad pirmojoje lygoje trečioji vieta atiteko SMK „Vikingai“ komandai, o nugalėtoju tapo FKK „Šveicarija“ komanda, kuri antroje vietoje palikusius „Pauliukus“ finale sutriuškino.
Po visų finalinių dvikovų vyko paskutinioji šiame sezone apdovanojimo ceremonija, kurioje vėl prizus teikė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Valdas Majauskas bei JKML pirmininkas Laurynas Gailius.
Salės viduryje išsirikiavusios komandos su nekantrumu laukė apdovanojimų, nes sezonas buvo varginantis. Tie, kas buvo ištvermingesni – tie buvo ir pajėgesni finaluose.
Pirmiausiai apdovanoti buvo visų aštuonių komandų naudingiausi žaidėjai. Atminimo dovanėlės įteiktos Antanui Pekiui („Wu-Tang“), Martynui Čekanavičiui („Technoera LSK“), Rolandui Pilviniui („Vaidotėnas“), Deimantui Orlovui („Upninkai“), Ignui Saladinskui („Dumsiai“), Kęstučiu Naruševičiui (SMK „Vikingai“), Mindaugui Gelžiniui („Pauliukai“) bei Audriui Vasiliauskui (FKK „Šveicarija“).
Na ir šioje lygoje nebuvo pamiršti finalinio ketverto simbolinis naudingiausiųjų ir geriausiųjų penketas. Į šį penketą pateko „Dumsių“ ekipos žaidėjas Valdas Šlūta, SMK „Vikingai“ gretose rungtyniaujantis Šarūnas Purvinis, „Pauliukų“ komandos vienas iš lyderių Arvydas Geiša. Tradiciškai du žaidėjai išrinkti iš nugalėtojų. Simbolinį penketą papildė šveicarai Mindaugas Urbutis ir Tomas Kepežinskas.
Pirmenybių desertas – pirmosios lygos komandų apdovanojimai. Komandos išsidalino taures ir medalius bei patraukė visą tai atšvęsti...
2014-2015 metų JKML baigtas.
















