Pagal Lietuvos respublikos vietos savivaldos įstatymą tarybos nariai privalo dalyvauti tarybos posėdžiuose, tačiau neretai atsitinka, kad dėl pateisinamų priežasčių, iš anksto apie tai pranešus, kai kurie tarybos nariai posėdžiuose nedalyvauja. Kyla klausimas, ar tarybos narys Saulius Jakimavičius iškeitė Jonavos r. savivaldybės tarybos posėdį į "grybų sezono atidarymą"? 

Kaip žinia, birželio 16 d. vyko Jonavos r. savivaldybės tarybos posėdis, kuris prasidėjo 10 val. Posėdyje nedalyvavo Kęstutis Macionis, Remigijus Osauskas ir Saulius Jakimavičius. Pastarasis politikas, dar nesibaigus posėdžiui, pasipuikavo socialiniame tinkle Facebook, paviešindamas nuotrauką su prierašu „Grybų sezonas atidarytas,  pirmieji paąžuoliai baravykai kieme.  Gal jau ir miške yra?“.  Įrašo paskelbimo laikas – birželio 16 d. 12 val. 52 min., o tarybos posėdis užtruko iki 13 val. 25 min.

Socialinio tinklo nuotrauka su paskelbimo data ir laiku 

Tarybos nariui Sauliui Jakimavičiui nusiųsta užklausa - dėl kokių svarbių priežasčių nedalyvauja tarybos posėdyje?  Nes stebint politiko socialinį tinklą, būtina paklausti – ar tarybos posėdį, kuriame privalo dalyvauti, iškeitė į grybavimą? Ar politikas pateikė tarybos sekretoriatui svarias priežastis? 

Deja, S. Jakimavičius atsakymo taip ir nepateikė. Gal taip pat atostogauja ir netikrina savo oficialaus elektroninio pašto ir tik naršo socialiniuose tinkluose?  

Tačiau situaciją šiandien pakomentavo rajono savivaldybė.    

„Pagal Jonavos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentą, jeigu tarybos narys negali atvykti į tarybos posėdį, apie tai jis turi pranešti tarybos sekretoriato darbuotojams iki tarybos posėdžio dienos, nurodydamas pateisinamą priežastį.

Birželio 16 d. rajono tarybos posėdyje nedalyvavo Kęstutis Macionis, Remigijus Osauskas ir Saulius Jakimavičius.

K. Macionis ir R. Osauskas, taip, kaip reikalauja reglamentas, informavo tarybą, kad nedalyvaus posėdyje, nes atostogauja ir yra išvykę. Tai yra laikoma pateisinama priežastimi.

Apie tai, kad posėdyje nedalyvaus ir S. Jakimavičius, posėdžio pradžioje pranešė tarybos narys Gintas Jasiulionis, kuris teigė, kad S. Jakimavičius taip pat yra išvykęs.

Pagal tarybos reglamentą, tarybos nario įgaliojimai nutrūksta nesuėjus terminui, kai jis be pateisinamos priežasties praleidžia iš eilės 3 tarybos posėdžius (pagal tarybos Etikos komisijos teikimą ir Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimą)“, - rašoma savivaldybės atsakyme.

Kitų posėdyje nedalyvavusių tarybos narių Facebook profiliai birželio 16-ąją naujienų nemetė.

Verta pabrėžti, kad tarybos nariai yra vieši asmenys, o tai apriboja jo teisę į privataus gyvenimo apsaugą bei garbės ir orumo gynimą ir visuomenei (žiniasklaidai) suteikia daugiau teisių domėtis jo veikla. Tad darytina išvada, kad esant viešu asmeniu, būtina pasverti kiekvieną savo veiksmą ar priimamą sprendimą, ypač - viešoje internetinėje erdvėje. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: