Antrąjį šių metų ketvirtį elektroninių aukcionų ir varžytynių dalyviai tradiciškai pirko įvairų nekilnojamąjį turtą patraukliose šalies vietovėse, bet kartu pastebimai išaugo susidomėjimas įvairia kelių technika bei transporto priemonėmis, skelbia elektroninių varžytynių ir aukcionų portalą evarzytynes.lt administruojantis Registrų centras.

Pagrindinius nacionalinius duomenis tvarkančio Registrų centro duomenimis, antrąjį šių metų ketvirtį buvo paskelbta beveik 2,9 tūkst. naujų e. aukcionų ir varžytynių. Šių metų balandžio-birželio mėnesiais įvyko beveik 1,2 tūkst. e. aukcionų ir varžytynių, o jų metu parduoto turto vertė siekė beveik 21 mln. eurų.

Kaip skelbia Registrų centro analitikai, praėjusį ketvirtį ir toliau aktyviai aukcionus skelbė kitos institucijos, šiuose aukcionuose pastebimas didesnis užsiregistravusių ir aktyvių dalyvių skaičius.

Antstolių skelbtose varžytynėse antrąjį šių metų ketvirtį parduota turto už 7,1 mln. eurų, savivaldybių aukcionuose - už 4,8 mln. eurų, nemokumo administratorių varžytynėse - už 0,6 mln. eurų, kitų institucijų aukcionuose - už 1,4 mln. eurų. Antrąjį ketvirtį taip pat įvyko Turto banko organizuoti aukcionai už 6,9 mln. eurų.

Išaugo susidomėjimas kelių technika

Registrų centras pastebi, kad pastarąjį ketvirtį elektroniniuose aukcionuose suaktyvėjo įvairios kelių technikos ir transporto priemonių paklausa. Daugumą šių aukcionų organizavo akcinė bendrovė "Kelių priežiūra", aukcionuose pardavusi krautuvus, ekskavatorius, autogreiderius, traktorius, sniego valytuvus, priekabas ir kitas nebenaudojamas transporto priemones. Kai kurių jų pardavimo kaina kelis kartus viršijo pradinę kainą.

"Kelių priežiūros" duomenys rodo, jog per pirmąjį šių metų pusmetį iš aukcionų vien už nereikalingą techniką gautos pajamos siekia beveik ketvirtį milijono eurų. Be to, pastebima, kad "Kelių priežiūros" skelbiamuose aukcionuose auga ne tik netinkamos veiklai, nereikalingos technikos, kitų transporto priemonių paklausa, bet ir nebenaudojamo ar nebetinkamo veiklai naudoti nekilnojamojo turto paklausa. Pastarojo šiemet parduota už daugiau nei 0,7 mln. eurų.

Įvertinus patiriamas sąnaudas ir nepatogumus, optimaliau perskirsčius veiklos lokacijas, aptarnaujant kelių tinklą, kai kurie pastatai, neefektyvi, naujus kokybinius standartus neatitinkanti technika bendrovės veiklai tampa nereikalingi. Todėl "Kelių priežiūra" nuolat peržiūri savo valdomą turtą ir jo efektyvų panaudojimą, proaktyviai skelbia aukcionus ne kartą, tačiau kiekvieną metų ketvirtį. Gautas iš aukcionų parduoto turto lėšas bendrovė skiria trūkstamų pastatų projektavimui ir statybai, taip pat technikos parko atnaujinimui. Tai leidžia "Kelių priežiūrai" žymiai didinti teikiamų paslaugų visuomenei paslaugos kokybę.

Registrų centro duomenimis, pirmąjį šių metų pusmetį portale evarzytynes.lt "Kelių priežiūra" paskelbė iš viso 95 aukcionus, įvyko 70 bendrovės skelbtų aukcionų. Praėjusiais metais įvyko 82 įmonės skelbti aukcionai, kuriuose parduota turto už daugiau kaip 370 tūkst. eurų.

E. aukcionų įdomybės ir didžiausi laimikiai

Tarp įdomesnių elektroninių aukcionų laimikių šįkart buvo galima rasti alkotesterius - juos aukcione pardavė Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, taip pat antstolių varžytynėse parduota Elektrėnuose esančio vandenlenčių parko įranga.

Antrąjį ketvirtį brangiausiai e. varžytynių ir aukcionų portale parduotu objektu tapo antstolio varžytynėse už beveik 995 tūkst. eurų parduoti vaizdingoje Trakų vietoje esantys gyvenamieji namai ir žemės sklypas. Antroje vietoje atsidūrė Turto banko organizuotame aukcione realizuotos Kauno Laisvės alėjoje esančios administracinės patalpos - už jas aukciono laimėtojai sutiko sumokėti 989 tūkst. eurų.

Trečias brangiausiai parduotas objektas buvo sostinės Nugalėtojų gatvėje esantis individualus gyvenamasis namas su žemės sklypu - už juos antstolės organizuotose varžytynėse pirkėjai sumokės apie 850 tūkst. eurų.

Į brangiausiai parduotų objektų penketuką taip pat pateko už 730 tūkst. eurų Turto banko organizuotame aukcione realizuotos Kauno gatvėje, Vilniuje esančios administracinės patalpos bei už 520 tūkst. eurų naujus savininkus suradęs Vilniaus miesto savivaldybei priklausęs vasarnamis, esantis sostinės Smilgų gatvėje.

Elektroninėse varžytynėse ir aukcionuose turto realizavimo paslaugą Registrų centras teikia nuo 2013 metų. Nuo elektroninės paslaugos sukūrimo įvyko apie 28 tūkst. elektroninių varžytynių ir aukcionų, kuriuose turto parduota už beveik 900 mln. eurų.

E. varžytynių ir aukcionų portalas leidžia gyventojams ir verslo subjektams nuotoliniu būdu dalyvauti antstolių ir nemokumo administratorių vykdomose elektroninėse varžytynėse ir valstybės, savivaldybių bei privataus sektoriaus turto pardavimo elektroniniuose aukcionuose. Besinaudojantys sukurtomis elektroninėmis paslaugomis gali aktyviai dalyvauti varžytynėse bei aukcionuose patirdami mažiausias sąnaudas.

Registrų centro inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: