2023 metais išduota daugiau kaip 220 tūkst. vairuotojo pažymėjimų, t. y. didžiausias išduotų pažymėjimų skaičius per paskutinius 5 metus. Vairuotojo pažymėjimo užsakymo paslaugą „Regitra“ sudaro galimybę klientams gauti paprastai ir patogiai, t. y. internetu. Praėjusiais metais šia galimybe pasinaudojo daugiau kaip trečdalis vairuotojo pažymėjimą užsakančių vairuotojų, o pagamintas dokumentas buvo patogiai pristatytas tiesiai į kliento namus.

Vairuotojo pažymėjimų užsakymas skaitmeniniais kanalais kasmet auga. 2018 m. internetu buvo užsakyti 8 proc., 2019 m. – 15 proc., o 2023 m. 35 proc. nuo visų išduotų vairuotojo pažymėjimų.

Pastebima, kad praėjusiais metais vairuotojo pažymėjimo užsakymo paslauga internetu, lyginant su užsakymu „Regitros“ padalinyje, labiau naudojosi moterys – 44 proc. nuo visų  moterų užsakomų pažymėjimų, tik 29 proc. pažymėjimus užsakančių vyrų pasinaudojo skaitmeninių kanalų teikiamais privalumais.

2023 m. aktyviausiai siuntų tarnybos paslaugomis naudojosi Alytaus (71 proc.), Kėdainių (61 proc.), Utenos (60 proc.) ir Tauragės (60 proc.) padaliniai, o didžiausias augimas buvo užfiksuotas Jonavos padalinyje – nuo 6 proc. (2021 m.) iki 58,6 proc. (2023 m.).

Vairuotojo pažymėjimus skaitmeniniais kanalais aktyviausiai užsakinėjo 25-34 metų vairuotojai, antroji pagal aktyvumą vairuotojų amžiaus grupė buvo nuo 35 iki 44 metų amžiaus. Jauniausios vairuotojų grupės (15-24 m.) 68 proc. atstovų, išlaikę egzaminą ar keisdami pradedančiojo vairuotojo pažymėjimą, užsisakė jį padalinyje.

Vairuotojo pažymėjimų užsakymas pagal amžiaus grupes 2023 m.

Vairuotojo pažymėjimo užsakymas internetu

Norint internetu užsisakyti vairuotojo pažymėjimą, jums reikia turėti galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą. Neturint pažymos, jums užteks nuvykti į sveikatos priežiūros įstaigą ir pasitikrinti sveikatą, o pačią pažymą gausime automatiškai. Pasitikrinti, ar anksčiau išduota jūsų medicininė pažyma galioja, galite prisijungę Vairuotojų portale čia. Beje, šiame portale galite užsisakyti ir priminimo paslaugą apie vairuotojo pažymėjimo galiojimo pabaigą.

Svarbu žinoti, jog internetu užsisakyti vairuotojo pažymėjimą galite, jei jūsų asmens dokumentai, pavyzdžiui, vairuotojo pažymėjimas, tapatybės kortelė arba pasas buvo išduoti ne seniau kaip prieš 5 metus, nes tuomet jūsų nuotrauką ir parašą gausime automatiškai iš Gyventojų registro. Jei po 2 metų keisite pradedančiojo vairuotojo pažymėjimą, panaudosime jau turimus jūsų duomenis, tad jums papildomai daryti nieko nereikės.

Užsakydami vairuotojo pažymėjimą, galite pasirinkti jo gamybos laiką. Per 10 darbo dienų pagamintas vairuotojo pažymėjimas  kainuos 14,19 Eur, per 3 darbo dienas – 22,88 Eur, o per 1 darbo dieną – 37,36 Eur.

Internetu užsakytas vairuotojo pažymėjimas jums gali būti pristatytas per kurjerį arba į siuntų savitarnos terminalus. Pažymėjimo pristatymo per kurjerį į jūsų namus paslaugos kaina 6,99 Eur, o pristatant į siuntų savitarnos terminalą – 4,90 Eur.

Vairuotojo pažymėjimo užsakymas internetu yra šiuolaikiškas, efektyvus ir patogus būdas gauti šį reikšmingą dokumentą ir svarbiausia – taupyti tiek jūsų laiką, kuris gali būti skirtas kitoms svarbioms veikloms, tiek ir kelionės iki „Regitros“ padalinio išlaidas. Tai aktualu ne tik laiko stokojantiems didmiesčių gyventojams, bet ir asmenims, įsikūrusiems atokiau nuo miestelių.

Vairuotojo pažymėjimą patogiai internetu galite užsisakyti tiesiog čia.

,,Regitra" inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: