Respublikos Prezidento rinkimuose kandidatuojančio Remigijaus Žemaitaičio atstovai trečiadienį pristatė rinkėjų parašų lapus Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) ir užbaigė parašų rinkimą.

Į VRK buvo atnešta 10 bylų su popieriniais parašų rinkimo lapais deklaruojant, kad juose yra surinkti 18 849 balsavimo teisę turinčių Lietuvos Respublikos piliečių parašai.

Užbaigus popierinių parašų rinkimo lapų priėmimo procedūrą, buvo konstatuota, kad 2024 m. kovo 27 d. 10.00 val. duomenimis, VRK administruojamame elektroninių paslaugų portale www.rinkejopuslapis.lt  už Remigijų Žemaitaitį elektroniniu būdu pasirašė 13 757 rinkėjai.

Priėmusi parašų rinkimo lapus VRK patikrins juos per 10 dienų ir konstatuos galutinį surinktų parašų skaičių. 

Šiuo metu pasirašyti dar galima už Giedrimą Jeglinską, Gintautą Kniukštą, Andrių Mazuronį, Arūną Rimkų, Valdą Tutkų, Eduardą Vaitkų, Aurelijų Verygą, Igną Vėgėlę ir Dainių Žalimą. Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda parašų rinkimą jau yra užbaigę.  

Rinkėjų parašus būsimieji kandidatai dar rinkti ketvirtadienio, nebent nuspręstų surinktus parašus pateikti anksčiau apie tai raštu informavę VRK ir sutarę dėl popierinių parašų lapų pristatymo laiko VRK darbo valandomis.  

Kiekvienas Respublikos Prezidento rinkimuose kandidatuojantis asmuo turi surinkti ne mažiau kaip 20 tūkstančių jį palaikančių rinkėjų pritarimo parašų. 

Respublikos Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną. 

VRK inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: