Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), rengdamasi artėjantiems savivaldybių tarybų ir merų rinkimams, surengė generalinę rinkimų dienos repeticiją rinkimų komisijų nariams.

Vasario 23-26 dienomis komisijų nariai dalyvavo specialiai surengtoje generalinėje rinkimų dienos repeticijoje. Mokymų metu Vyriausiosios rinkimų komisijos informacinių sistemų mokomojoje aplinkoje buvo mokomasi, kaip dirbti, kad prasidėjus tikrajam balsavimo procesui jis vyktų sklandžiai ir be trikdžių.

Savivaldybių ir  apylinkių rinkimų komisijos turėjo atlikti VRK parengtas užduotis.

Komisijoms buvo suformuotos specialios užduotys: organizuoti rinkėjų, balsavusių paštu, duomenų suvedimą, užpildyti duomenis apie rinkėjus, kurie balsuoja namuose, arba specialiuosiuose punktuose, pažymėti rinkėjus atvykusius balsuoti rinkimų dieną,  įvesti į VRK informacines sistemas balsavimo biuletenių reitingo balsus, pildyti bei patvirtinti balsavimo protokolus ir kt.

Rinkimų repeticijų užduotis daugelis rinkimų apylinkių bei savivaldybių atliko sėkmingai.

Tai jau ne pirmoji rinkimų repeticija komisijų nariams, kurią organizuoja VRK, siekdama užtikrinti, kad rinkimų dienomis balsavimo procesas vyktų sklandžiai. Vasario 16-19 dienomis rinkimų komisijos treniravosi kaip organizuoti balsavimą iki rinkimų dienos.

Pastarųjų savaičių metu jiems taip pat buvo organizuoti mokymai, kaip nagrinėti politinės kampanijos metu gaunamus skundus, kaip atlikti galimų rinkėjų papirkimo atvejų nagrinėjimą, kaip užtikrinti asmens duomenų saugą, atlikti politinės reklamos stebėseną bei kaip elgtis internete saugantis nuo kibernetinių įsilaužėlių.

Suvedus paskutinių mokymų rezultatus, galima teigti, kad atsakingiausiai ruošiasi Šalčininkų rajono savivaldybė. Šios savivaldybės rinkimų komisijų nariai pirmieji korektiškai (pagal pateiktas užduotis) užpildė ir patvirtino balsų skaičiavimo protokolus.

VRK, siekdama užtikrinti tinkamą visų rinkimų komisijų pasirengimą artėjantiems rinkimams, dėkoja visoms dalyvavusioms rinkimų komisijoms už aktyvų dalyvavimą visuose mokymuose ir linki sklandaus ir sėkmingo darbo savivaldybių tarybų ir merų rinkimų metu. 

 VRK inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: