2017 m. balandžio 23-iąją Rukloje (Jonavos r.) įvykusi nelaimė, kai vyresni kiemo vaikai apdegino šešiamečiam berniukui veidą, nepaliko abejingų – mažamečio šeima sulaukė geros valios žmonių ir paramos fondų dėmesio. Buvo renkamos lėšos prisidėti prie nukentėjusio berniuko gydymo. Nuo to laiko praėjo ne vieneri metai, tačiau vaiko mama - I. T. (tapatybė slepiama siekiant apsaugoti jos vaikų interesus) ir toliau prašo padėti - šįkart kreiptasi į Kauno arkivyskupiją. 

Naudojasi nelaime

Apie tai, kad I. T. naudodamasi savo vaiko nelaime bando susirinkti pinigų, spaudoje buvo rašyta ne kartą. 2018-ųjų vasara ji socialiniame tinkle ,,Facebook" patalpino graudų įrašą, kuriame teigta, jog reikia pinigų jos vaiko randų gydymui skirtiems vaistams. Kadangi rukliškiai savomis akimis matė, jog berniukas sveikas - netrukus ši afera buvo paviešinta. Visgi, I. T., panašu, vėl atrado galimybę pasipelnyti iš to - portalą jonavoszinios.lt pasiekė informacija, jog ši dar prieš naujuosius pagalbos pasiprašė Kauno arkivyskupijoje.

Pasiteiravus apie tai pačios arkivyskupijos, patvirtinta, kad I. T. išties pateikė prašymą paramai gauti.

,,Vadovaujantis bendra Kauno arkivyskupijos tvarka, šis prašymas buvo perduotas į paramos prašytojos vietos parapiją, t.y. Ruklos Šventosios Dvasios parapijos klebonui kun. dr. Arnoldui Valkauskui. Parapijos klebono buvo paprašyta vietoje įvertinti paramos poreikį ir, jeigu būtų reikalas, šeimai parūpinti Caritas organizacijos teikiamą pagalbą", - paaiškino Kauno arkivyskupija.

 Vietoj maisto - butelaitis? 

,,Ji ne kartą kreipėsi pagalbos į mus, tačiau ją liečia ne viena negraži istorija ir reikia perspėti žmones, kad ji naudojasi jų gerumu.

Būdavo, kad ji ateina pagalbos į Caritą, o Carito moterys pastebėjo, kad ji eina pirkti samagono į ,,tašką", o paskui prašo valgyt. Tai jos jai kartą ir pasakė, kad ji priduotų butelį atgal ir nusipirktų bulvių.

Vieną dieną aš sulaukiau skambučio iš Kauno arkivyskupijos su klausimu, kokia šios moters padėtis... Tai gerai, kad jie man paskambino ir aš turėjau galimybę papasakoti jiems viską, ką žinau. Taip buvo užkirstas kelias dar vienai aferai", - pasakojo A. Valkauskas.

Redakcija turi informacijos ir apie tai, jog I. T. ,,apsiginklavusi" ašaromis bei senomis vaiko nuotraukomis pinigų prašinėjo Garliavoje bei Kaune.

Išlikite budrūs

Policijos pareigūnams I. T. pavardė žinoma dar nuo seniau - ji buvo prigauta sukčiaujant, kuomet vietoj aukso dirbinių žmonėms siūlė įsigyti auksinės spalvos bižuteriją.

Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad prašyti aukos - niekas nedraudžia, o įrodyti, jog aukas renkama sukčiaujant - sunku.

Dėl to gyventojai raginami nebūti patikliais - prieš aukojant, įsitikinkite ar jūsų pinigai tikrai atiteks tam, kam jūs tikėjotės.

Archyvo nuotr. - kurioje I.T. šeima ir jų automobilis, kuriuo, beje, ruklietė neretai ir lanko kitus miestus. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: