Kaip šiandien, rugsėjo 21-ąją skelbia Lietuvos kariuomenė, Rusijai paskelbus dalinę mobilizaciją, Lietuvos kariuomenė reaguoti gali nedelsiant. 
 
"Rusijai paskelbus dalinę mobilizaciją, įskaitant ir Kaliningrado sritį, kuri, kaip žinia, ribojasi su Lietuva, Lietuvos kariuomenėje veiklos ritmas nesikeičia – tiek mes, tiek mūsų sąjungininkai Lietuvoje ir toliau dalyvaujame pratybose, treniruojamės, ką ir darėme pastaruosius trisdešimt metų.
 
Ir toliau saugome valstybės sieną su Rusijos federacija ir Baltarusija, o mūsų Greitojo reagavimo pajėgos budi 24/7 nuo 2014 metų karo Ukrainoje pradžios ir yra pasiruošę reaguoti į bet kokias iškilusias grėsmes", - rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime. 
 
Čia pat akcentuojama, kad Greitojo reagavimo pajėgose šiandien budi apie 1000 karių iš Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono ir kitų vienetų, kovos mašinos “Vilkas” - reaguoti gali nedelsiant.
 
Ukrainos kovos dvasia ir veiksmai mūšio lauke kalba patys už save. Lietuvos kariuomenės patarimas nei per žingsnį nesikeičia - išlikime ramūs ir budrūs, kritiškai vertinkime informaciją, dirbkime savo įprastus darbus ir nenustokime remti Ukrainos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: