Miestų aikštėse jau sužibo eglutės.  Apgaubti šventinės nuotaikos greičiausiai ne vienas mūsų jau įsigijo ar ruošiasi įsigyti eglutę ar kitas kalėdines dekoracijas. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) ragina vartotojus elgtis atsakingai ir rūpestingai apgalvoti savo pirkinius. 

Kalėdinės dekoracijos 

Įvairios kalėdinės dekoracijos – Kalėdų seneliai, kalėdiniai angelai, prakartėlės, kalėdiniai žaisliukai bei kiti šventėms skirti dirbiniai –  vilioja savo spalvingumu ir įvairove, tačiau derėtų nepamiršti, kad šios prekės yra nekeičiamos ir negrąžinamos.  

Eglutės 

Į negrąžinamų prekių sąrašą patenka ir kalėdinės eglutės bei vainikai. O jeigu planuojate pirkti eglutę internetu, reikėtų pasidomėti atsiliepimais, įsitikinti, jog pardavėjas yra patikimas. Taip pat reiktų atkreipti dėmesį, ar nurodyta eglutės ar kėnio kaina yra adekvati, ar yra pateikta visa informacija apie augalą (kokios jis klasės ir pan.). Apie visa tai - VVTAT nagrinėtus atvejus bei patarimus - kalba VVTAT atstovė Viktorija.  

Girliandos 

Nekeičiamos bei negrąžinamos ir elektrinės girliandos, todėl jei nutarėte prieš Kalėdas jomis papuošti savo namus, gerai įvertinkite, ar šios prekės Jums iš tiesų tinka ir yra reikalingos.  

Visas negrąžinamų ir nekeičiamų prekių sąrašas numatytas Mažmeninės prekybos taisyklėse

Kad šventės būtų smagios ir nesukeltų rūpesčių, puoškite namus tik saugiomis girliandomis.  

Kaip įsigyti saugią girliandą?  

1. Patikrinti, ar yra privaloma informacija:  

  • Girliandos tipas/modelis;  

  • Naudojimo instrukcija lietuvių kalba;  

  • Elektriniai parametrai;  

  • Gamintojas arba prekės ženklas, kilmės šalis;  

  • Saugos ženklai (CE – nurodo, kad gamintojas deklaruoja, jog gaminys yra patikrintas ir saugus; IP kodas – nurodo girliandos naudojimą lauke arba patalpoje (gali būti ir specialus žymėjimas: namukas su rodykle į vidų arba į išorę arba nurodyta galima temperatūra).  

2. Girlianda turi būti:  

  • Nesutrūkusi, t. y. nenutraukti laideliai ir pan.;  

  • Laidai neturi būti labai plonyčiai, kad negalėtų lengvai nutrūkti patempus vaikui ar gyvūnui; 

  • Nuo šakutės iki pirmos lemputės negali būti mažiau kaip 1,5 m.  

Įsigijus nesaugią girliandą kyla gaisro arba elektros smūgio pavojus.  

VVTAT ekspertės Ernestos patarimus, į ką vartotojai turėtų atkreipti dėmesį prieš įsigydami ir puošdami namus elektrinėmis girliandomis, rasite čia.  

Primename, jog nebeveikiančių ar nereikalingų girliandų negalima išmesti į bendrą atliekų konteinerį. Išmeskite jas tik į elektronikos atliekų konteinerius.  

Linkime pirkti atsakingai ir apgalvotai! 

VVTAT inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: