Seimas priėmė Pridėtinės vertės mokesčio (PVM)  įstatymo pataisoms, kuriomis apsisprendė dėl lengvatinio PVM taikymo apgyvendinimo, maitinimo, kultūros, sporto, atlikėjų ir kitoms paslaugoms.

Pagal priimtas naujas nuostatas lengvatinis 9 proc. PVM tarifas neribotai bus taikomas apgyvendinimo paslaugoms, visų rūšių meno ir kultūros įstaigų, meno ir kultūros renginių lankymui. Maitinimo paslaugoms lengvatinis 9 proc. PVM tarifas pratęstas metams − iki 2023 m. gruodžio 31 d., atlikėjų paslaugoms, sporto renginiams ir sporto paslaugoms pusmečiui – iki 2023 m. birželio 30 d.

Be to, nuspręsta neterminuotai taikyti lengvatinį 9 proc. PVM tarifą ir elektroninėms knygoms bei elektroniniams neperiodiniams informaciniams leidiniams. Lengvata nebus taikoma leidiniams, kurių reklama sudaro daugiau kaip 4/5 viso leidinio arba kurių visą ar didžiąją dalį sudaro muzikos ar vaizdo turinys. Tokiu būdu siekiama suvienodinti apmokestinimo PVM taikymą spausdintoms ir elektroninėms knygoms.

Seimas taip pat pritarė, kad 5 proc. tarifas būtų taikomas ir kompensuojamiesiems specialios medicininės paskirties maisto produktams.

Jei Seimas nebūtų šių pataisų priėmęs, lengvatinis 9 proc. PVM tarifas apgyvendinimo paslaugoms, maitinimo paslaugoms, kultūros, poilsio ir sporto paslaugoms ir atlikėjų paslaugoms būtų galiojęs tik iki 2022 m. gruodžio 31 d.

Už šiuos įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIVP-2148(3) balsavo 94 Seimo nariai, prieš – 10, susilaikė 27 parlamentarai.

 

Seimo Spaudos biuro inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: