Seimas svarstys Sveikatos draudimo įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-5372), kuriomis numatoma tikslinti medicininės reabilitacijos skyrimo nuostatas.

Siekiant užtikrinti medicininės reabilitacijos paslaugų prieinamumą, efektyvumą ir taikymo aiškumą, siūloma nustatyti, kad medicininės reabilitacijos paslaugos būtų teikiamos apdraustiems asmenims pagal indikacijas bei biosocialinių funkcijų sutrikimo ar ligos sunkumo laipsnį, nepaisant jų socialinės grupės. Taip pat numatoma reglamentuoti, kad medicininės reabilitacijos paslaugų teikimą ir apmokėjimą reglamentuotų sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka – už medicininės reabilitacijos paslaugas būtų mokama 100 proc. bazinės kainos, o už sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo paslaugas – 90 procentų bazinės kainos.

„Medicininės reabilitacijos prieinamumas visiems asmenims yra būtinas tam, kad jų biosocialinių sutrikimų ar ligos laipsnis nesunkėtų ir jie kuo ilgiau išliktų aktyviais darbo rinkos dalyviais“, – pristatydamas projektą sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Pasak ministro, pagal šiuo metu galiojančias nuostatas, medicininės reabilitacijos paslaugos yra kompensuojamos tik asmenims, kurie yra pripažinti nedarbingais (nustatytas darbingumo lygis 0,25 proc.), asmenims, sulaukusiems senatvės pensijos amžiaus, kuriems yra nustatytas didelių specialių poreikių lygis, arba asmenims, kurie yra siunčiami baigti gydymo po sunkios ligos ar traumos.

Projektui po pateikimo pritarta bendru sutarimu. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Sveikatos reikalų komitetas. Projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti balandžio 13 d.

Seimo Ryšių su visuomene skyriaus inf.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Taip pat skaitykite: