Žinote, kokius projektus ES parėmė Jonavoje? Kiek ES  lėšomis buvo prisidėta prie mūsų socialinės, ekonominės, infrastruktūrinės, ekologinės ir kultūrinės gerovės? Ar panaudojome ES pinigus ten, kur labiausiai reikia? O gal Lietuva (ir Jonava) daugiausia investuoja į „asfaltą“, o ne į žmones?

Tokius aktualius klausimus bandė atsakyti Senamiesčio gimnazijos debatuotojai, tarptautinio projekto MEPA (Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės)  jaunieji ambasadoriai O. Rodaitis, L. Vailenka, K. Machmudova, K. Graudinytė, E. Sukockytė ir R. Malinauskas.

Visi kalbėtojai,  laikydamiesi griežtų Forumo debatų taisyklių,  įtikinamai  pristatė  pasirinktą kryptį: renovacijos, švietimo, infrastruktūros, projektų, poilsio zonų ir kultūros. Atskleidė, kiek ES lėšų jau investuota, kokie  investicijų rezultatai,  privalumai  ar net trūkumai. Reiklūs klausytojai ir komisijos nariai uždavė kalbėtojams klausimų.

Vertinimo komisijos narė, Senamiesčio gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui  S.  Glušniova pasidžiaugė debatų klubo naujokų - pirmokų drąsa.  Jonavos rajono savivaldybės administracijos Jaunimo reikalų koordinatorė D. Skebienė siūlė gimnazistams dar aktyviau dalyvauti jaunimo iniciatyvose. Renginio iniciatorė  ir viešnia Kauno Europe Direct informacijos centro vadovė D. Lukoševičiūtė - Burneikienė džiaugėsi aktyviais gimnazistais, argumentuotai  įrodžiusiais, kad ES investicijos skiriamos žmonėms, o ne  „asfaltui“.

Po žiūrovų balsavimo mobilioje programėlėje ir teisėjų vertinimo nugalėtoju paskelbtas kalbėtojas O.  Rodaitis. Prizus dalyviams ir nugalėtojams įsteigė Kauno Europe Direct informacijos centras.

 

Laima Statkevičienė, Senamiesčio gimnazijos mokytoja, MEPA  projekto vyresnioji ambasadorė

                                                                    

 

 

 

Taip pat skaitykite: