Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis (NVSC), Lietuvoje kovo 4–10 d. (10-ąją savaitę) sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis, palyginus su ankstesne savaite, dar sumažėjo ir siekė 1125,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Vasario 26 d. – kovo 3 d. (9-ąją savaitę) jis siekė 1216,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Praėjusią savaitę mažiausias sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga rodiklis užregistruotas Tauragės apskrityje, didžiausias – Vilniaus apskrityje. Epideminio sergamumo lygio, t. y. 1500 atvejų 100 tūkst. gyventojų ribos neperžengė nė viena Lietuvos savivaldybė, prieš savaitę tokių savivaldybių buvo dvi. Iki šios dienos nė viena savivaldybė epidemijos nėra paskelbusi.

10-ąją šių metų savaitę Lietuvoje dėl gripo į ligonines buvo paguldytas 51 asmuo: 24 vaikai (0–17 m.), 5 asmenys, priklausantys 18–64 m. amžiaus grupei, ir 22 vyresni nei 65 m. amžiaus asmenys. Intensyvios terapijos skyriuose buvo gydomi 5 asmenys, iš jų du – vaikai.

Sezonine gripo vakcina rizikos grupėms priklausantys asmenys šį sezoną skiepijasi  aktyviai – sunaudotas beveik visas valstybės lėšomis nupirktas vakcinų kiekis (98,6 proc.) . Praėjusią savaitę užregistruoti 3 mirties nuo gripo atvejai, iš jų – 2 Šiaulių apskrityje, 1 – Kauno apskrityje. Asmenys priklausė vyresnių nei 90 m., 80–89 m. ir 70–79 m. amžiaus grupėms. Visi asmenys nebuvo skiepyti nuo sezoninio gripo ir turėjo lėtinių  ligų. Iš viso šį sezoną užfiksuoti 23 mirties nuo gripo atvejai, 2022–2023 m. gripo sezonu – 21.

9 - ąją metų savaitę sergamumas Jonavos rajone siekė beveik 1217 atv. 100 tūkst. gyventojų, 10-ąją savaitę sergamumas siekia 1067.52 atv. 100 tūkst. gyventojų. 430 jonaviečių serga ŪVKTI, registruoti 9 gripo atvejai, Covid – 19 liga serga 4 asmenys. 

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 9-ąją šių metų savaitę ŪVKTI simptomus turintiems pacientams iš viso buvo paimti 105 ėminiai, iš kurių 42-uose buvo aptiktas A tipo gripo virusas ir 15-oje –  respiracinis sincitinis virusas (RSV).

Europos respiracinių virusų priežiūros tinklo (ERVISS) duomenimis, 9-ąją šių metų savaitę sezoninio gripo aktyvumas Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės šalyse išliko padidėjęs, nors nuo 5-osios savaitės matoma mažėjimo tendencija. Mažėja ir sergančiųjų sunkiomis sezoninio gripo sukeltomis ligomis. Sergamumo situacija Lietuvoje panaši kaip ir kitose šalyse.

Nors sergančiųjų gripu, ŪVKTI ir COVID-19 mažėja, tačiau gripo sezonas tęsiasi, todėl ir toliau svarbu kruopščiai laikytis asmens higienos taisyklių bei kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Čiaudint ir kosint būtina užsidengti nosį ir burną, naudoti vienkartines nosinaites, panaudotas jas reikia nedelsiant išmesti. Patariama kuo dažniau plauti rankas, taip pat labai svarbu neliesti paviršių, kurie gali būti užteršti virusais, nešvariomis rankomis neliesti akių, nosies ar burnos. Rekomenduojama dažnai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas. Pajutus į peršalimą panašius simptomus (gerklės ar galvos skausmą, nosies užgulimą ar slogą ir kt.), likti namuose arba dirbti iš namų ir kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Parengta pagal NVSC duomenis  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: