Spalio pirmosios dienomis startavo 2022-2023 metų Optibet Baltijos moterų tinklinio lygos čempionatas, kuriame šiemet rungtyniauja dešimt komandų ir visų trijų Pabaltijo valstybių. Mūsų šaliai šiemet atstovauja dvi komandos, tarp kurių Raimondos Strelkauskaitės treniruojama Jonavos „Aušrinė“. Dar prieš sezono pradžią klubo vadovas Bronislovas Liutkus dėjo pastangas, kad ekipoje ir šiame sezone liktų komandos lyderės, kurios padėtų siekti aukštų rezultatų šiame sezone ne tik Baltijos, bet ir Lietuvos čempionatuose.
Pastaruoju metu „Aušrinė“ komandos suolelis nėra labai ilgas, nes traumas vis dar gydosi Greta Mikoliūnaitė ir Raminta Petrauskaitė. Šiųmetė komanda vėl remsis tokiomis žaidėjomis, kaip vilnietės Danielė Kvedaraitė bei Jekaterina Kovalskaja, kaunietės – Ugnė Lokytė, Aurėja Karvelytė ir Akvilė Sebežiova. Be jau minėtų žaidėjų komandą cementuos ir Inga Lisauskienė, taip pat jaunoji Livija Sabatauskaitė. Baltijos lygos varžyboms registruota ir pati trenerė R. Strelkauskaitė. Be šių žaidėjų klube toliau rungtyniaus Lietuvoje šaknis jau įleidusi ukrainietė Irina Jakutavičienė bei iš karo zonos atvykusi Marina Shramko. 


Pirmosiose rungtynėse Jonavos komanda sporto centro salėje susitiko su „Barrus/Voru VK“ klubu iš Estijos, kuris čempionatą jau buvo pradėjęs pergale.


„Dažnai rezultatas neatspindi žaidimo kokybės, tačiau šiandien buvo parankus „Barrus/ Voru VK“ kolektyvas, kaip  pirmosioms Baltijos lygos  rungtynėms.


Mažas jauduliukas įnešė tik daugiau motyvacijos ir susikaupimo. Džiaugiuosi merginomis, smagu matyti, kada jos mėgaujasi ir stengiasi kuo daugiau komunikuoti tarpusavyje. Žaidimas turi su kiekvienom rungtynėm tik tvirtėti ir stiprėti. Tad reikia laukti rytdienos varžovo ir pamatysim, kur mūsų silpnosios ir stipriosios vietos...“, po mačo kalbėjo trenerė R. Strelkauskaitė.


Taip po susitikimo su estėmis kalbėjo trenerė, tačiau kaip parodė pirmieji du setai, Jonavos tinklininkės yra visa galva pranašesnės už savo varžoves. Tiek pirmajame, tiek ir antrajame setuose jonavietės pasipriešinimo nesutiko ir lengvai pačios rinko taškus ir skaičiavo varžovių klaida. Trečiajame sete viešnios dar mėgino kažkaip kabintis į rungtynes ir ilgą laiką ekipos žaidė taškas į tašką. Ne kartą rezultatas buvo lygus. Ir po to, kai eilinį kartą tarp komandų buvo lygybė 17:17, Jonavos tinklininkės pasinaudojo keliomis esčių klaidomis ir pabėgusios keliais taškais, išlaikė persvarą bei šventė galutinę pergalę rezultatu 3:0 (25:11 25:13 25:20).


“Aušrinė“ komandoje 18 taškų pelnė Danielė Kvedaraitė, 10 – Jekaterina Kovalskaja, 8 – Akvilė Sebežiova ir Ugnė Lokytė, 5 – Marina Shramko bei Aurėja Karvelytė.


Sezoną pergalingai pradėjo ir Kauno „Kaunas-VDU“ klubas, kuris taip pat namuose 3:0 pranoko kita estų komandą Tartu „TU/Bigbank“, su kurią ryt žais ir jonavietės. 


Sekmadienį sporto centro salėje Jonavos tinklininkės priėmė komandą iš Tartu. „TU/Bigbank“ ekipa prieš tai patyrė nesėkmę Kaune, todėl tikrai reikėjo laukti varžovių spaudimo, siekiančioms pirmųjų taškų.
Susitikimas jonavietėms prasidėjo daug sunkiau nei su Voru komanda. Jau pirmajame sete užvirė įnirtinga kova. Pirmoji mačo dalis vyko taškas į tašką. Nors pirmuosius du taškus pelnė Jonavos tinklininkės, tačiau vėliau pirmavo tai viena, tai – kita komanda. Viskas sprendėsi seto pabaigoje. Esant lygiam rezultatui 20:20, varovėms kelios klaidos lėmė jonaviečių nutolimą ir pirmojo seto pergalingą baigtį. 
Antrojo seto pradžia šeimininkėms nieko blogo nežadėjo. Jonavietės vėl pirmavo, bet viešnios iš Estijos perėmė iniciatyvą, nes „Aušrinė“ žaidėjos ėmė klysti paduodamos kamuolį. Vaikiškos klaidos vėliau leido „TU/Bigbank“ ekipai nutolti bei išlyginti mačo rezultatą. 
Sunku patikėti, kad per trumpą laiką komandų žaidimas gali taip radikaliai pasikeisti. Lūžis įvyko trečiajame sete, kuriame susirinkę žiūrovai sukėlė ovacijas. Ir tai buvo dėl ko, nes Jonavos komanda tiesiog varžoves bokso terminologija pasiuntė į nokdauną. Vienu metu aikštelės šeimininkės pirmavo net 19:3 ir per tą laiką sekėsi tiesiog viskas. Estės didelės panikos siekė neparodyti, bet šios atkarpos laimėtojas buvo aiškus. Laimėjusios šį setą 25:9, „Aušrinės“ tinklininkės tokiam sėkmingam žaidimui nusiteikė ir ketvirtajame sete. 


Visgi, viešnioms nebebuvo kur trauktis ir klaidų reikėjo stipriai mažinti. Joms pavyko visiškai pamiršti tokį blogą setą ir ketvirtajame pačios ėmė dominuoti aikštelėje (1:4, 5:9). Trenerės R. Strelkauskaitės paimta pertraukėlė pasitarimui davė naudos ir rezultatas buvo išlygintas (12:12). Nuo šio momento padaugėjo varžovių klaidų ir labai greitai jau svečių treneris prašė pertraukėlės, bet pastaroji negelbėjo. Jonavos komanda vėl sužaidė puikią atkarpą (13:3), kuri nulėmė ne tik šio seto, bet ir viso susitikimo pergalę rezultatu 3:1 (25:21, 17:25, 25:9, 25:15).
„Pirmi du kėliniai daugiau adaptaciniai. Pirmas buvo gan įtemptas taškas į tašką ir reikiamu momentu varžovai perleido iniciatyvą... Antras labai nesėkmingas, nesisekė niekaip stabilizuotis, per didelis kiekis individualių klaidų, - po rungtynių savo įžvalgomis dalinosi trenerė Raimonda Strelkauskaitė. Trečiame nušvito sėkminga Danielės Kvedaraitės padavimų serija, kuri grąžino visas  merginas į rungtynes. O toliau - kas mažiau klysta tas ir laimi. Džiaugiuosi vis  kokybiškesniu  merginų susižaidimu, kovingumu. Nuoširdžiai sveikinu su tinkamu startu Baltijos lygoje“.


Kitose sekmadienio rungtynėse užfiksuoti šie rezultatai: Talino "Audentes SG/NK" - Rygos tinklinio mokykla/LU 1:3, Talino "TalTech/Tradehouse" - Rygos "RSU/MSG" 3:0, VK Jelgava - Daugpilio "SuFA klubs/DU" 2:3, TK „Kaunas-VD“ – „Barrus/Vorru VK“ 3:0, „Audentes SG/NK“ – Rygos „RSU/MSG“ 3:2, Talino „TalTech/Tradehouse“ – Rygos tinklinio mokykla 3:1.


Po šių susitikimų turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, pralaimėjimai, laimėti-pralaimėti setai, taškai):
1    Kauno "Kaunas-VDU"        2    2    0    6-0    6
2    Jonavos "Aušrinė"            2    2    0    6-1    6
3    Talino "TalTech/Tradehouse"        2    2    0    6-1    6
4    Talino "Audentes SG/NK"        4    2    2    8-8    5
5    Rygos tinklinio mokykla/LU        2    1    1    4-4    3
6    Barrus/Voru VK            3    1    2    3-7    3
7    Daugpilio "SuFA klubs/DU"        1    1    0    3-2    2
8    VK Jelgava                1    0    1    2-3    1
9    Rygos "RSU/MSG"            2    0    2    2-6    1
10    Tartu "TU/Bigbank"            3    0    3    1-9    0
Kitą savaitę jonavietės vėl dvejas rungtynes žais namuose. Spalio 22 d., šeštadienį, nuo 18.00 val. sporto centre (Vasario 16-osios g. 1A) „Aušrinė“ susitiks su Daugpilio „SUFA klubs/DU“ (Latvija) klubu, o spalio 23 d., sekmadienį, nuo 13.00 val. vėl sporto centro salėje varžysis su „VK Jelgava“ ekipa.

Autorius - Kęstutis Putelis

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: