Vakar jau skelbėme, kad šiandien, spalio 13 d. 15 val. organizuojamos tylos eitynės, į kurias buvo kviečiami palaikantys Jonavos ligoninės išsaugojimą, jos paslaugas bei čia dirbančius medikus.

Į kvietimą dalyvauti taikiose eitynėse atsiliepė nemenkas visuomenės būrys, kuris, laikydamasis reikalavimų, išsiskirstę į po nedideles grupes, žingsniavo nuo Jonavos ligoninės link savivaldybės pastato.

Apie Jonavos ligoninės išsaugojimą jie skelbė nešini plakatais, kuriuose buvo rašoma, kad visas ligoninėje teikiamas paslaugas reikia išsaugoti tokias, kokios jos yra teikiamos dabar. Plakatuose aiškiai atsispindėjo jonaviečių priešinimasis ministerijos planams reorganizuoti mūsų įstaigą, skelbė, kad rajone būtina turėti ir akušerijos ginekologijos, ir reanimacijos, ir kitas dabar teikiamas medicinos paslaugas.

„Kuo rajono gyventojai BLOGESNI už Kauno?“; „Kur Rajono gyventojai gaus traumatologo ir chirurgo paslaugas?“; „Ar Rajono vaikai neturi Teisės į stacionarinę pagalbą?“; „Kodėl naikinamas Akušerijos ginekologijos skyrius?“, - skelbė plakatai.

Jonaviečiai tiksliai ir aiškiai reiškė mintis, jog ne kiekvienas sugebės nusigauti iki Kauno medicinos įstaigų, kaip siūlo Sveikatos apsaugos ministerija teigdama, jog net ir rajonuose sumenkinus paslaugas, jos gyventojams bus teikiamos didesniuose artimuosiuose miestuose.

Kiekvienas į eitynes atvykęs jonavietis turėjo savo istoriją, kodėl palaiko ligoninės išsaugojimą ir teigė, jog tikisi, kad jie bus išgirsti. Vieni pasakojo, kiek kartų Jonavos ligoninėje jiems buvo išgelbėta gyvybė. Kiti dalinosi, kiek vaikų čia susilaukė, ir kiek dabar turi vaikaičių, kurie taipogi gimė Jonavos ligoninėje. Eitynių dalyvis porino, jog turi pažįstamų iš kitų, kaimyninių miestų, kurie atvyksta būtent čia, į Jonavos ligoninę. Besilaukianti moteris aiškino, jog ketina gimdyti tik Jonavos akušerijos ginekologijos skyriuje ir tikrai neketina ieškoti pagalbos kitur. Jos draugė prisiminė neseniai nutikusią istoriją, kuomet jai Kaune teko daugiau nei keturias valandas laukti pagalbos, kol vaikui bus apžiūrėta lūžusi ranka ir tvirtino, jog Jonavoje visos medicinos paslaugos teikiamos ženkliai greičiau, net neskaičiuojant nuvykimo laiko. Jonavos bendruomenės pozicija aiški, bet ar ją išgris ministerijos klerkai?

Primename, kad rugsėjo 21 d. Jonavoje lankęsis SAM ministras Arūnas Dulkys tvirtino, kad visi taškai dėl sveikatos apsaugos reformos nebuvo dar sudėlioti. Teigė, jog nėra kalbama apie ligoninės uždarymą, ar pacientų vežimą į kitus miestus. Kalba vyko apie teikiamų paslaugų įvertinimą, jų būtinumą ir investavimą į jas. Tačiau jau rytoj,  ministerijoje ketinama apibrėžti „didžiuosius kontūrus“ dėl ligoninės restruktūrizavimo, bet kokie jie bus – kol kas nėra žinoma, todėl ligonės pertvarkos nepalaikantys jonaviečiai tikisi būti išgirsti iki priimant skubotus sprendimus.  

Apie Všį „Jonavos ligoninės“ pertvarką ir jos neigiamas pasekmes ne kartą  yra pasisakęs ir LR Seimo narys Eugenijus Sabutis. (Plačiau apie tai ČIA.  ) Apie Jonavos ligoninės teikiamų paslaugų išsaugojimą yra pasisakiusi ir rajono savivalda, kuri tvirtina, jog telks visas pastangas ligoninės išsaugojimui. (Plačiau apie tai ČIA.)  Kaip teigė Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius, savivaldybei, kuri yra VšĮ „Jonavos ligoninė“ steigėja ir dalininkė, rūpi įstaigos likimas ir reformų rezultatas. Kadangi tikima Jonavos ligoninės perspektyvomis, o ir skaičiai rodo, kad įstaiga turi pacientų, yra lankoma, teikia reikalingas paslaugas, darysime viską, kad ji veiktų, yra sakęs rajono meras M. Sinkevičius.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: