Balandžio 27-ąją šalies medicinos darbuotojai mini savo profesinę šventę – Medicinos darbuotojų dieną. Nors šios dienos paminėjimo ištakos siekia beveik šimtmetį – 1918-uosius metus, oficialiai ji įteisinta tik 2004-aisiais. Lietuvos medicinos darbuotojų šventė skirta šalies medikams – gydytojams, slaugytojams bei visiems, savo gyvenimą paskyrusiems sveikesnės visuomenės kūrimui.

Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius ir savivaldybės administracija, kaip ir kiekvienais metais sveikina Jonavos rajono gydytojus, slaugytojus, slaugytojų padėjėjus bei kitus sveikatos sistemos darbuotojus su profesine švente bei šiandien, balandžio 27-ąją organizavo šventinį renginį Jonavos kultūros centre.

Kaip renginio metu kalbėjo mero pavaduotoja Birutė Gailienė, medikams didelis AČIŪ tariamas visos bendruomenės ir mero vardu. B. Gailienė linkėjo paprasto dalyko – medikai kasdieną save atiduoda kitiems, tad linki, kad nors viena diena būtų skirta tik patiems medikams ir jų šeimos nariams.

Tarybos narė, Sveikatos, ekologijos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Birutė Platkauskienė dar kartą dėkojo medikams bei linkėjo sveikatos ir stiprybės.

Medikų bendruomenę sveikino LR Seimo narys Eugenijus Sabutis, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Lineta Jakimavičienė, tarybos narys Nerijus Šalūga bei kiti.

Mero padėkos raštai už ilgametį ir puikų darbą bei kitus nuopelnus įteikti VŠĮ „Jonavos ligoninė“, Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro, Jonavos greitosios medicinos pagalbos stoties, visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, gydymo įstaigų vadovams. Medicinos darbuotojams jų dienos proga skirta koncertinė programa.

Jonavos rajono savivaldybės mero padėkos raštu už laboratorinės medicinos vystymą ir naujų technologijų įdiegimą apdovanota Jonavos ligoninės Laboratorijos skyriaus vedėja Vidmantė Majauskienė, o Fizinės medicinos ir ambulatorinės reabilitacijos skyriaus gydytoja Vanda Vilpišauskaitė – už reabilitacijos paslaugų užtikrinimą pacientams COVID-19 pandemijos laikotarpiu.

Konsultacinės poliklinikos vyresnioji slaugytoja Auksė Galeckienė apdovanota už puikų Konsultacinės poliklinikos darbo koordinavimą bei dėmesį pacientams.

Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus bendrosios praktikos slaugytojai Linai Jankuvienei padėkos raštas įteiktas už Kraujo tarnybos darbo užtikrinimą, o Anesteziologijos reanimacijos skyriaus slaugytojo padėjėjai Veronikai Levinskienei – už kruopštų ir rūpestingą darbą operacinės padalinyje.

Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro specialistams taip pat skirtos mero padėkos. Šeimos gydytojai, Ruklos ambulatorijos vedėjai Astai Motuzienei – už ilgametį darbą Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centre ir  darbą su Ruklos pabėgėlių centro pacientais. Bendruomenės slaugytojai Jūratei Šakėnienei – už ilgametį darbą Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centre, už darbą slaugos komandoje bei už  labai malonius iš šiltus pacientų atsiliepimus.

Suaugusiųjų gydytojui psichiatrui Saulių Juočiui padėkota už ilgametį darbą Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centre, šiltus pacientų bei darbo kolegų atsiliepimus.

Jonavos greitosios medicinos pagalbos stoties Sveikatos priežiūros specialistė Nijolė Mačikūnienė ir paramedikas-GMP automobilio vairuotojas Valdas Daunoravičius pagerbti už gautas padėkas ir atsiliepimus iš pacientų.

Jonavos visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistei Danutei Kačegavičienei mero padėka įteikta už atsakingą požiūrį ir kruopštumą, iniciatyvumą ir profesionalumą vykdant visuomenės sveikatos stiprinimą Jonavos rajone.

Balandžio 27–oji pasirinkta neatsitiktinai – šią dieną 1918 metas Lietuvos valstybės Tarybos sprendimu buvo įkurta Sveikatos komisija. Kaip teigiama istoriniuose dokumentuose, Garbė rūpintis savo šalies žmonių sveikatos apsauga tuo metu buvo patikėta tautos patriarchui daktarui Jonui Basanavičiui, inžinieriui profesoriui Steponui Kairiui ir kunigui Justinui Staugaičiui bei vėliau prie jų veiklos prisijungusiam daktarui Jurgiui Aleknai, tapusiam Vidaus reikalų ministerijos Sveikatos departamento direktoriumi.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: