Praėjusią savaitę portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė skaitytojos( vardas ir pavardė redakcijai žinomi, tačiau jos prašymu neskelbiami) laiškas, kuriame moteris tikino, kad Jonavos PSPC Psichikos sveikatos centre išgirstas pokalbis ją tiesiog šokiravo. Anot jos, gydymo prašęs asmuo tądien nesulaukė prašomos pagalbos.

Skaitytojos laiškas 

,,Nežinau, kur daugiau rašyti, bet gal jūs atkreipsite dėmesį ir pasidalinsite su visuomene. Šiandien buvai liudininkė labai absurdiškos situacijos. Laukiau Jonavos PSPC psichikos sveikatos centre, nes reikėjo pažymos dėl teisių. Prieš mane įėjo į kabinetą vaikinas. Durys buvo atidarytos, tad viskas puikiai girdėjosi.

Jis prašė siuntimo, kad galėtų gultis į priklausomybių centrą dėl priklausomybės nuo narkotikų. Gydytoja ar seselė ,nelabai supratau, kuri iš jų jam pasakė, kad tokio siuntimo išrašyti negali, nes jo kortelė psichikos sveikatos centre yra tuščia ir nėra jokių įrašų apie jo priklausomybę. Liepė kreiptis pas šeimos gydytoją. Vaikinas sakė, kad tik iš jos atėjo ir ji nukreipė jį pas psichiatrą, nes pati tokio siuntimo išrašyti negali. Seselė jam. sako, kad ji irgi negali išrašyti, nes nėra įrašų jokių. Tada vaikinas sako ,jog atėjau pas jus pagalbos, man reikia pagalbos, aš noriu gydytis, noriu gultis į centrą, kodėl jūs man nepadedate.

Seselė sako nieko negali padaryti, vaikino klausimas: ,,Tai kas gali? Eik ir toliau vartok? Aš noriu gydytis! Kodėl nepadedate". Ir vėl seselė sako, kad negali nieko padaryti. Jo paskutiniai žodžiai išeinant: ,,Tai jo, ačiū suprantu, kad turiu toliau vartoti, nes niekas negali padėti.

Aš stovėjau šoke ir negalėjau patikėti! Ta prasme, visi žinome ,kad žmogus priklausantis nuo narkotikų vieną dieną gali norėti gydytis, o kitą - jau nebe.

Ar čia sistema supuvusi ? Ar žmonės dirba darbą kurio tiesiog nemėgsta?! Pas mus taip aktyviai deklaruojama prevencija prieš priklausomybes, o žmogus, atėjęs prašyti pagalbos, būna išvaromas lauk, nes  negali paspausti vieno mygtuko daktarė, kad pateiktų į sistemą siuntimą.

Jam tik jo reikėjo, kad Kaune jį priimtų ir jis galėtų gydytis. Jaunas vaikinas sako: ,,Man reikia pagalbos, noriu gydytis, kodėl nepadedate ? O jos sėdi ir sako: ,, Nieko negaliu padaryti, eik pas savo daktarę šeimos. Juk iš jos jis ką tik atėjo!!

Likau pakraupusi ir gal galėtų šitą situaciją pakomentuoti PSPC direktorė, ar jai tai atrodo normalu? Labai nerišliai gal parašiau, bet mane labai sukrėtė ši situacija, kai pati dirbu socialinį darbą su žmonėmis", - rašė moteris.

Ragina kreiptis pačius

Kaip reaguojant į laišką teigė PSPC vadovė A. Sivolovienė, VŠĮ Jonavos PSPC Psichikos sveikatos centras apgailestauja negalėdamas plačiau pakomentuoti susiklosčiusios situacijos, nes neturi asmens duomenų apie apsilankiusį asmenį, todėl negali įvertinti asmens draustumo, prisirašymo prie Psichikos sveikatos centro ir kitų aplinkybių. 

,,Todėl raginame pacientus, savo nusiskundimus ar rūpimus klausimus išsakyti tiesiogiai atvykus arba pateikti raštu VŠĮ Jonavos PSPC administracijai, Psichikos sveikatos centro vedėjai ar medicinos auditorei. Dėkojame pilietei išreiškusiai susirūpinimą ir užtikriname, kad įstaigos administracija griežtai vertina neatsakingą darbuotojų darbą bei siekia aukščiausios paslaugų kokybės pacientams. Todėl VŠĮ Jonavos PSPC detaliau išanalizuos planinių ir skubių pacientų registravimo ir priėmimo tvarką", - paaiškino A. Sivolovienė.

Apie galiojančias tvarkas

Anot jos, VŠĮ Jonavos PSPC informuoja, kad Psichikos sveikatos centre dirba pilna psichikos sveikatos specialistų komanda: gydytojai psichiatrai, įskaitant ir vaikų-paauglių psichiatrą, medicinos psichologai, psichikos sveikatos slaugytojai ir socialiniai darbuotojai. Kreipiantis dėl psichikos sveikatos paslaugų, siuntimas iš šeimos gydytojo nereikalingas.  Būtina išankstinė registracija. Registruojama telefonu, elektroniniu būdu per e. sveikatą ar atvykus į Psichikos sveikatos centro registratūrą. Taip pat teikiama būtinoji medicinos pagalba, kurią teikia gydytojas psichiatras arba gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras kartu su kitais asmens sveikatos priežiūros specialistais.

,,Siekiant užtikrinti kokybišką ir individualius poreikius atitinkantį gydymą, Psichikos sveikatos centre suteikiama gydytojo psichiatro apžiūra: visas psichikos būklės, gyvenimo būdo, socialinių duomenų įvertinimas, konsultacijų ir papildomų neurologinių tyrimų paskyrimas. Gydymo metu teikiamos kartotinės gydytojo psichiatro apžiūrios, verbalinis gydymas ir gydymo kurso koregavimas", - teigė PSPC vadovė.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: