,,Neseniai Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) įsivedė tvarką, kad žmogus, norintis susisiekti su savo šeimos gydytoju, iš pradžių turi skambinti į registratūrą, tada jam paskiriamas laikas, kuriuo susisiekia gydytojas. Anksčiau žmogus galėjo pats pasiskambinti tiesiai į gydytojo kabinetą. Taip buvo ir patogiau, ir tikslingiau, nes dabar jei reik greito gydytojo patarimo, jo negausi. O jei vaikas tiesiog sukarščiuoja? Kodėl tvarka buvo pakeista?", - teiravosi į redakciją paskambinusi jonavietė. Ji - ne vienintelis žmogus, išsakęs kritiką aptartai tvarkai - dėl jos teiravosi dar bent trys jonaviečiai.

Reaguojant į tai, portalas jonavoszinios.lt kreipėsi į Jonavos PSPC, kuris pakomentavo šiuo metu galiojančias taisykles. PSPC primena, kad Covid – 19 pandemijos metu didelė dalis VšĮ Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro paslaugų buvo teikiamos nuotoliniu būdu, todėl pacientai norintys gauti gydytojų konsultacijas galėjo skambinti tiesiai gydytojui į kabinetą.

,,Šiuo metu įstaigos darbas organizuojamas taip, kaip prieš Covid - 19 pandemiją. T.y. pacientai norėdami gauti gydytojų konsultacijas, vadovaujantis VšĮ Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro 2022 m. kovo 15 d. direktoriaus įsakymu Nr. V-39 patvirtintu „VšĮ Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojų skyriaus darbo reglamentu“, turi registruotis pas gydytoją per e.sveikatos išankstinę pacientų registracijos sistemą, telefonu arba atvykus į įstaigos registratūrą", - paaiškino PSPC.

Atkreiptas dėmesys, kad šiuo metu pacientai pas gydytojus atvyksta kontaktinėms konsultacijoms, dėl didelio darbo krūvio, atsiliepti telefonu kartais yra sudėtinga, todėl norint gauti gydytojo konsultaciją skubiai, pacientas turi skambinti į įstaigos registratūrą, nurodyti savo vardą, pavardę, telefono numerį bei problemą dėl kurios kreipiasi.

,,Tokiu atveju registratūros darbuotojas skubiai visą informaciją perduos gydytojui, kuris susisieks su pacientu ir jį pakonsultuos skubos tvarka", - teigė PSPC.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: