Karantino ribojimų paliesti verslininkai ieško įvairių išeičių, kurios padėtų išvengti didelių nuostolių. Nemaža dalis duris priverstinai užvėrusių maitinimo įstaigų kaip išsigelbėjimą pasirinko maisto tiekimą į namus. Dėl to galima pastebėti, kad socialiniuose tinkluose bei kitose interneto platformose nuolat šmėžuoja skelbimai apie minėtas paslaugas. Tačiau yra ir tokių verslininkų, kurie nusprendė priartėti prie potencialių klientų skirdami jiems išskirtinį dėmesį - ne viename Jonavos daugiabutyje už butų durų buvo palikti lankstinukai, primenantys apie galimybę užsisakyti maisto iš konkretaus restorano.  Vieną iš jų rado ir jonavietė Erika, kuri nei kiek neapsidžiaugė radiniu ir suabejojo, ar toks reklamavimosi būdas nepažeidžia įstatymų. Skaitytojos klausimas perduotas Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai (VVTAT), kuri pažeidimų neįžvelgia.

Papiktino pasirinktas būdas

,,Kai po darbo grįžau namo ir užėjau į laiptinę, iškart pastebėjau, kad už kiekvieno buto durų užkištos reklamos. Negana to, dalis jų mėtėsi tiesiog ant žemės. Aš suprantu, kad karantinas ir verslininkai nori priminti apie galimybę užsisakyti maisto į namus, bet reklamos ne viename daugiabutyje yra padarytos specialios skelbimų lentos, kodėl lankstinukų nepakabinus tiesiog ant jų? Dabar be reikalo prigamintas kalnas šiukšlių... Kiek žinau, reklamos įstatymai numato tam tikrus ribojimus. Jei jau į pašto dėžutes negalima bet ko mesti, tai gal ir mano minėtu atveju padarytas pažeidimas?', - klausė skaitytoja. 

Nėra draudžiama

VVTAT, reaguodama į paklausimą, primena, kad  Reklamos įstatymo 13 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad reklama telefonu, telefaksu, elektroniniu paštu gali būti teikiama tik reklamos vartotojo sutikimu arba jo prašymu, o 2 dalyje nustatyta, kad draudžiama tiesiogiai teikti reklamą konkrečiam asmeniui, jeigu yra aiškiai išreikštas šio asmens nesutikimas.

,,Pažymėtina, kad minėtame straipsnyje yra įtvirtintas baigtinis sąrašas atvejų, kada, teikiant reklamą, yra reikalaujama turėti išankstinį vartotojo sutikimą bei kada draudžiama teikti reklamą. Konkrečiu atveju apribojimų reklamai, teikiamai ant buto durų rankenos, įstatymai nenumato, todėl tokia reklama, nors ir nepageidaujama, tačiau Reklamos įstatymo nėra draudžiama", - aiškina VVTAT.

Siūlo sprendimą

Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrius antrina VVTAT - reklamos įstatymo pažeidimo aptartu atveju nėra. 

,,Mūsų nuomone, jei namo gyventojai nepageidauja gauti reklaminių skrajučių, jie turėtų šią savo valią išreikšti ne tik ant pašto dėžučių parašydami, kad nepageidauja gauti reklamos, bet ir laiptinės skelbimų lentoje iškabinti pranešimą, jog išnešiojama reklama yra nepageidaujama. Tuomet reklamos skleidėjas bus atsakingas už Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimą", - teigia viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai.

Anot jų, reklamos skleidėjo nepavyks apkaltinti ir dėl šiukšlinimo.

,,Jis kaip ir neturi tikslo šiukšlinti, o, kad skrajutės atsiduria ant laiptinės grindų, tai dėl kitų aplinkybių", - aiškina pareigūnai.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Taip pat skaitykite: