Kai kalbama apie Kelių eismo taisykles ir elgesį pėsčiųjų perėjose, tiek pėstieji, tiek vairuotojai dažniausiai turi, ką pasakyti vieni kitiems. Šįkart į redakciją paskambinusi skaitytoja Vaida tikina, kad nenori kelti kivirčų viešojoje erdvėje, tačiau ragina tėvelius paaiškinti savo vaikams kaip šie turi saugoti save.

,,Nemažai važinėju Jonavos miesto gatvėmis ir negaliu nepastebėti, kad turime daug tvarkingų dviračių takų, kuriais žmonės noriai dalinasi. Tai, žinoma, džiugina, tačiau pastebiu nemalonią tendenciją - jaunimas, netgi, sakyčiau, vaikai, važiuodami dviračiu vengia nulipti nuo jo, kai kertą kelią pėsčiųjų perėja. 

Šiandien ir man pačiai vienas jų ,,iššoko" po ratais. Aš suprantu, kad vairuotojai turi pristabdyti prieš perėją, taip darau ir pati, bet kartais dviratis taip staigiai pralekia, kad gali jo ir nepastebėti.

Norėčiau, kad atkreiptumėte į tai dėmesį, o tėveliai papasakotų savo vaikams apie Kelių eismo taisykles. Gyvename puikiame mieste, tad rūpinkimės, jog išvengtume nelaimių ir galėtume džiaugtis atėjusią vasarą be skaudžių pasekmių", - kalbėjo Vaida.

Kad ne visi dviratininkai nulipa nuo savo transporto priemonės privažiavę perėją pastebi ir policijos pareigūnai.

Dėl to primenama, kad dviračių vairuotojams draudžiama kirsti važiuojamąją dalį važiuojant pėsčiųjų perėjomis (KET 64 p.). Norint kirsti važiuojamąją dalį pasinaudojant pėsčiųjų perėja - privaloma nulipti nuo dviračio ir jį persivesti.

Draudimo dviračių vairuotojams važiuoti pėsčiųjų perėja, nepaklusimas eismo reguliavimo signalams, kelio ženklų, ženklinimo reikalavimų nesilaikymas užtraukia baudą nuo 20 iki 40 eur.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: