„Jonavos centre girdisi šūviai - ir pavieniai, ir serijomis. Kad šiuo metu vyktų pratybos, tokios informacijos neradome. Gal žinote kas vyksta?“, - dar kovo 27-ąją rašė skaitytoja Lina.

„Jei policija rekomenduoja asmeninių švenčių metu atsisakyti fejerverkų, nes jų garsai gąsdina nuo karo pabėgusius ir Lietuvoje apsistojusius ukrainiečius, tai kodėl kariškiai nesumažina savo šaudymų ir sprogdinimų. Ar čia tikrai karių pratybos, ar Jonavos mieste kokie neadekvatai užsiima sprogdinimais?“, - šią savaitę teiravosi Jonas. 

Portalo jonavoszinios.lt redakcija yra sulaukusi ir kitų gyventojų paklausimų bei pastebėjimų, jog šūviai ir sprogdinimai pastaruoju metu girdimi išties dažnai. Ryšium su tuo, Krašto apsaugos ministerijos (KAM) teiravomės, ar karių pratybos vykdomos Jonavos miesto prieigose, ne tik Gaižiūnų poligone? Gal naudojami nauji pabūklai, išbandomos naujos sistemos?

Kaip portalą jonavoszinios.lt informavo KAM Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentas, iki balandžio 9 dienos eFP kovinė grupė treniravosi ir vykdė šaudymus su savo sunkiąja technika Pabradės poligone. Kalbant apie pratybas Gaižiūnų poligone (Ruklos sen.), KAM Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentas pabrėžė, kad šiomis dienomis jokių išskirtinių pratybų Gaižiūnų poligone nevyksta.

„Taip, koviniai šaudymai vyksta, tačiau tai rutininis dalykas - Gaižiūnų poligone pratybos vyksta nuolat, todėl ir pabrėžiame, kad nevyksta nieko išskirtinio. Pagal mūsų turimą informaciją, šaudymai vyksta tik Gaižiūnų poligone, bet ne mieste“, - tvirtino KAM Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentas.

Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko Gaižiūnų poligone 2022 m. balandžio 1–30 d. vyksta kovinio šaudymo ir lauko pratybos. Pranešama, kad Gaižiūnų poligono teritorijoje lankytis minėtomis dienomis be Mokomojo pulko vadovybės leidimo griežtai draudžiama.

Mokomojo pulko budėtojo tel. (3 49) 732 55; Gaižiūnų poligono budėtojo tel. 8 650 03 704.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: