Beveik mėnesį, nuo balandžio 25 iki gegužės 20 dienos portale jonavoszinios.lt vyko gyventojų apklausa bei buvo laukiami pasisakymai skiltyje „Vieša nuomonė“ tema „Kokių psichologinių temų grupiniuose užsiėmimuose dalyvautumėte?". Šiandien dienai atkleidžiame duomenis, o Jonavos r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (VSB) psichologė Gintarė Skačkauskienė atsako, ar bus atsižvelgta į gyventojų nuomonę bei pageidavimus.

Apklausa  

Tradiciškai skaitytojų apklausoje pateikiamas klausimas ir keli atsakymai, su galimybe pasirinkti patį tinkamiausią variantą.  Klausimui „Kokių psichologinių temų grupiniuose užsiėmimuose dalyvautumėte?" pateikti 8 atsakymų variantai.

Atsakymai pasiskirstė taip:


„Streso valdymas, atsipalaidavimo praktikos“ – balsavo 27% apklausos dalyvių;

„Savęs pažinimo (užsiėmimai orientuoti į savianalizę, savivertės stiprinimą)“ - 16%;

„Nerimo ir jo įveikos būdai“ - 14%;

„Dailės terapijos užsiėmimai“ - 11%;

„Tėvų – vaikų santykių stiprinimas“ - 10%;

„Vyrų ir moterų skirtumai ir suderinamumas“ - 9%;

„Emocijų pažinimas, konfliktų valdymas“ - 7%;

„Efektyvus klausymasis: kaip tinkamai išklausyti ir padėti sunkumus patiriančiam žmogui“ - 7%.

„Viešoje nuomonėje“ sulaukti ir gyventojų pasiūlymai, keli iš jų:

Vera (amžius – 45 m.) - Domina streso valdymo, savęs stiprinimo temos, dailės, garso terapija ir pan.

Irena (amžius – 80 m.) - Būtų gerai psichologinė tema. Dabartiniu laikotarpiu labai daug ką nerimas kankina.

Ingrida (amžius – 50 m.) - Auginant vaiką su negalia, su proto negalia, tai tėvams to tikrai trūksta.

Kalbamės su Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro psichologė Gintarė Skačkauskienė, kuri atkleidžia, ar bus atsižvelgta į gyventojų nuomonę bei pageidavimus ir kokių naujovių tikėtis.

- Ar bus atsižvelgta į gyventojų apklausos duomenis?

- Visų pirma, esame labai dėkingi visiems išreiškusiems savo nuomonę apklausoje. Skatiname gyventojus rūpintis savo sveikata visapusiškai, nepamirštant ir psichologinės gerovės, tad į apklausos rezultatus tikrai bus atsižvelgta. Jau dabar planuojame ir organizuojame daugiausiai balsų sulaukusių temų veiklas.

- Ar ketinama siūlyti tokius užsiėmimus, ko apklausoje pageidavo respondentai? Kaip vertinate apklausą: ar ji buvo naudinga sužinant, ko trūksta gyventojams?

- Apklausa buvo naudinga pasitikrinti, ar teisingai jaučiame, ko gyventojams reikia. Organizuojant užsiėmimus svarbu, jog jie būtų paklausūs, atlieptų gyventojų lūkesčius. Tad orientuosimės į labiausiai pasikartojusius atsakymus.

Atsižvelgdami į apklausos rezultatus jau šią vasarą organizuojame užsiėmimus, surinkusius daugiausia balsų:

Streso prevencijai skirtas atsipalaidavimo užsiėmimų ciklas. Praktikos vyks ketvirtadieniais 9:00-10:00 val., startuojant liepos 14 d. ir baigiant rugpjūčio 11 d. Daugiau informacijos čia: https://fb.me/e/3mDaHI8Q7

Liepos savaitgalį (23 d. ir 24 d.) vyks 18-30 m. moterų asmeninio augimo stovykla, skirta savęs pažinimui, priėmimui, pamilimui. Registracija: https://forms.gle/9bQutrcDi5iXee399

Rudenį planuojame praktinius užsiėmimus, paremtus dailės terapijos metodais. Taip pat seminarus apie nerimo valdymą, tėvų ir vaikų santykius ir kt.

- Ar vykdyta apklausa, kurioje pasisakė 121 respondentas, atskleidė tai, ko tikėjotės, ar anaiptol, rezultatai Jums buvo netikėti?

- Temų pasiskirstymas patvirtino jau turėtą nuojautą, jog visgi streso ir nerimo valdymo, savęs pažinimo ir stiprinimo temos yra aktualiausios. Galbūt tikėjomės didesnio įsitraukimo ir susidomėjimo apklausoje. Juk psichologinė sveikata lemia ir mūsų gerą savijautą, pasitenkinimą savimi ir gyvenimu. Bet kuriuo atveju, surinktas apklausos dalyvių skaičius mums yra svarbi informacija. Galime kelti kitą klausimą - dėl kokių priežasčių psichologinės temos gyventojams mažiau aktualios? Galbūt tai lemia vyraujantys stereotipai, mitais paremtos nuostatos, informacijos stoka? Visas atgalinis ryšys iš gyventojų mums labai svarbus organizuojant ir tobulinant savo veiklas - juk dirbame ir stengiamės dėl jų.

- Dėkojame už pokalbį.

Daugiau informacijos apie Jonavos VSB: www.jonavavsb.lt  

Sekite Jonavos VSB Facebook: www.facebook.com/JonavaVSB

Taip pat kviečiame skaityti straipsnį apžvelgiantį mitus apie psichologinę pagalbą: www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-vsb-kas-slepiasi-uz-psichologo-kabineto-duru-mitai-apie-psichologine-pagalba

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: