Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė dar praeitą savaitę ragino gyventojus neatsipalaiduoti – anot jos, nauja COVID-19 atmaina gerina rekordus visame pasaulyje.

„Neatsipalaiduokim per daug. Žinau, mūsų visų dėmesys jau mėnuo yra ten, kur ir širdys – su Ukraina, su jos žmonėmis, tačiau reikia neužsimiršti, kad galime susilaukti naujų nemalonių siurprizų tebesitęsiančioje ir visus išvarginusioje kovoje su COVID-19. Ir deja, jau turime naują atmainą, kurios užkrečiamumas siekia rekordus visame pasaulyje, tad perteklinis atsipalaidavimas gali kainuoti“, – savo ,,facebook" paskyroje skelbė specialistė.

Ko gero, naujoji atmaina pažadino ir žmonių diskusijas dėl vakcinacijos - pastarosiomis savaitėmis redakcija sulaukė klausimų, ar numatyta, kada reikės jos bei kaip ketvirtoji dozė susijusi su skaitmeniniu ES skiepų pasu.

Susisiekus su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) patikinta, kad planų skiepyti gyventojus ketvirtąja vakcinos doze šiuo metu nėra, kol ministerija neturi oficialių rekomendacijų iš Europos vaistų agentūros ir Lietuvos ekspertų.

Čia pat akcentuota, kad ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas po sustiprinančiosios dozės įsigalioja iš karto ir galioja neribotą laiką.

Kaip informavo Jonavos r. savivaldybės patarėjas civilinei mobilizacijai V. Kaminskas, nuo kovo 10 d. uždarytas Jonavos vakcinavimo centras, buvęs J. Basanavičiaus gatvėje, tačiau skiepijimo procesas nenutrūko. Skiepijimai vykdomi Jonavos PSPC ir ambulatorijose.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: