,,Norime tvarkos", - trumpai ir aiškiai šalia atsiųstų nuotraukų akcentavo skaitytojas, užfiksavęs nemalonų vaizdelį - po daugiabučio langu išverstas šiukšles.

Nuotraukoje užfiksuotą situaciją Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrius įvertino kaip bendro naudojimo teritorijos šiukšlinimą. Pareigūnai primena, kad Jonavos rajono savivaldybės teritorijų priežiūros ir valymo taisyklėse numatyta, kad draudžiama bendro naudojimo teritorijose mėtyti, palikti, padėti, išmesti bet kokius daiktus ar kitaip šiukšlinti. Už tokį šiukšlinimą asmeniui gali būti paskirta piniginė bauda, kurios dydis siekia nuo 20 iki 140 eurų (ANK 366 straipsnis).

Visgi, žvelgiant į nuotrauką, kyla klausimas, ar tai nėra gyventojų bandymas taip, tiesiog išmetant maisto atliekas, pašerti bešeimininkes kates bei kitus gyvūnus. 

Svarbu atsiminti ir tai, jos jos gali būti šeriamos tik savivaldybės administracijos nustatytose ir specialiu ženklu pažymėtose vietose. Už šėrimą kitose vietose taip pat gali grėsti bauda nuo 30 iki 120 eurų (ANK 346 straipsnio 1 dalis).

Norime  akcentuoti, kad gyventojai, neapsikenčiantys netvarkos, visada gali kreiptis į viešosios tvarkos pareigūnus, nurodant ir tikslų vietos adresą. Tik taip šiukšlintojų veiksmai sulauks deramo atpildo. Šiuo konkrečiu atveju pranešėjas nepaliko jokių konkrečių duomenų, kas leidžia tik aptarti situaciją ir spėlioti, kas yra jos kaltininkas. 

Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus pareigūnų kontaktus galite rasti čia. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: