Vakaro metu Skarulių kraštiečiai paminėjo Skarulių bendruomenės paskyros Facebooke 1-erių metų sukaktį, peržiūrėjo sukurtą prisiminimų filmą.

Skaruliečius ir vos prieš dešimt dienų įsteigtą asociacijos „Skarulių bendruomenė“ pirmininkę Marytę Stanevičienę pasveikino Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

„Esu mačiusi daugybę kaimų ir miestelių su bažnyčiomis jų centre, tačiau taip puoselėjama šv. Onos bažnyčia, nors ir be aplinkinių gyventojų, be kaimo – yra kažkas unikalaus! O kur dar kasmet vykstantis tarptautinis Skarulių muzikos festivalis! Tu gali atimti iš žmogaus namus, juos nugriauti, jį ištremti, bet gimtinės iš jo neatimsi“, - skaruliečiais žavėjosi B. Gailienė.

18 a. viduryje Skarulių dvarą įsigijus didikams Kosakovskiams, po kiek laiko šalia dvaro ėmė kurtis miestelis, vėliau tapęs Jonava. Pats Skarulių kaimas ėmė nykti pradėjus statyti „Achemą“. 20 a. devintąjį dešimtmetį Skarulių gyventojai buvo iškeldinti į Jonavą.

Skaruliečių prižiūrima Šv. Onos bažnyčia yra vienas vertingiausių ir gražiausių objektų ne tik Jonavos rajone, bet ir visoje Lietuvoje. Šiemet minima Skarulių bažnyčios 400 metų sukaktis.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: