Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė reiškia gilią užuojautą spalio 2 d. žuvusio Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono (Rukla, Jonavos r.) nuolatinės pradinės privalomosios tarnybos kario (jaunesnysis eilinis, g. 2000 m.) artimiesiems ir tarnybos draugams. Anot Lietuvos kariuomenės pranešimo, nelaimingas atsitikimas įvyko kario budėjimo metu, pirminiais duomenimis įvykdyta savižudybė šaunamuoju ginklu.

Velionis į tarnybą savo noru atėjo šių metų kovo mėnesį; vadovybės apibūdinamas kaip gerai tarnybą atliekantis ir su kolegomis sutariantis karys. Apie įvykį informuoti ir užuojauta perduota kario artimiesiems, įvykio vietoje dirba Lietuvos kariuomenės karo policija. Dėl incidento pradedamas ikiteisminis tyrimas, taip pat tarnybinį patikrinimą pradeda Lietuvos kariuomenės Gynybos štabas.

Savižudybės nėra savaime suprantamas ir kasdieninis įvykis. Savižudybės nėra tinkamas kokios nors problemos sprendimo būdas.

Specialistai visuomet pabrėžia, kad kiekvienas žmogus, svarstantis apie savižudybę, gali sulaukti tinkamos pagalbos. Svarbu, kad asmuo į pagalbos tarnybas kreiptųsi pats arba laiku sulauktų aplinkinių paramos.

Vilties linija, tel. 116 123 (visą parą), Jaunimo linija, tel. 8 800 28888 (visą parą), Vaikų linija, tel. 116 111 (kasdien 11:00–21:00 val.), Pagalbos moterims linija, tel. 8 800 66366 (visą parą), Krizių įveikimo centras, konsultacijos teikiamos per Skype ( www.krizesiveikimas.lt ), pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra, tel. 8 640 51555 I–V 16.00–20.00 val., VI 12.00–16.00 val.).

Pagalbą, jei jos reikia ne skubios, galima gauti ir internetu vilties.linija@gmail.com , tačiau savanoriai į laiškus atsako per tris darbo dienas.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: