Spalio 26 d. posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) išnagrinėjo administracinio nusižengimo bylą ir  nutarė skirti 300 eurų baudą asmeniui už neteisėtą televizijos programų ir atskirų programų platinimo internete paslaugų teikimą.

LRTK administracijos Ūkio subjektų veiklos priežiūros skyriaus specialistai atliko stebėseną ir nustatė, kad, Facebook socialiniame tinkle neteisėtai platinamos televizijos programos. Pagal Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymą tokia veikla yra laikoma nelicencijuojama televizijos programų ar atskirų programų platinimo internete teikimo paslauga. Vadovaujantis šiuo įstatymu, asmenys, norintys Lietuvos Respublikoje verstis nelicencijuojama veikla ir Lietuvos Respublikos vartotojams teikti televizijos programų ar atskirų programų platinimo internete paslaugas, prieš pradėdami šią veiklą privalo nustatyta tvarka pranešti apie tai LRTK. Pradėti teikti aukščiau nurodytas paslaugas šie asmenys gali kitą dieną nuo atitinkamo pranešimo pateikimo LRTK dienos ir per 30 kalendorinių dienų sumokėti metinę įmoką.

Pažymėtina, kad nustatytas pažeidėjas apie televizijos programų ar atskirų programų platinimo internete paslaugų teikimą nėra pranešęs LRTK.

Pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą tokia neteisėta veikla minėtų paslaugų teikėjams - fiziniams asmenims, vadovams arba kitiems atsakingiems asmenims, užtraukia įspėjimą arba baudą.

Išnagrinėjusi visas aplinkybes, Komisija nusprendė fiziniam asmeniui A. S. skirti 300 Eurų baudą.

LRTK inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: