Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) užregistravus Sveikatos priežiūros įstaigų ir Sveikatos sistemos įstatymų pakeitimų projektus, Seime rengiama spaudos konferencija, raginant Seimą nepritarti teikiamai „skandalingai reformai“.

„Sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarka užsimota žymiai mažinti aktyvaus gydymo lovų skaičių. Ministerija leidžia suprasti, kad finansavimo galės tikėtis tik tos savivaldybės, kurios pirmos pasiūlys, ką naikinti“, – sako Seimo narys Eugenijus Sabutis.

„Būsimos reformos kaina – daugiau nei 711 milijonų ES ir valstybės biudžeto eurų. Ministerijos valdininkai pasidarė sau reikalingą išvadą, kurią girdime ne vienerius metus: esą Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos bėda – tai per didelis ligoninių tinklas ir per didelis lovų skaičius jose. Jei palygintume: Vokietijoje lovų skaičius 100 000 gyventojų yra daug didesnis nei Lietuvoje. Bet mūsų ministerija nenori žinoti, kad Vokietijos niekas neverčia mažinti ligoninių lovų skaičiaus ar peržiūrėti ligoninių tinklo. Ministerija nenori pripažinti, kad ir Lietuvos niekas neverčia mažinti lovų skaičiaus, – tiesiog ministerijai taip lengviau pateisinti taupymą ligoninių ir ligonių sąskaita“, – įspėja parlamentaras.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Orinta Leiputė akcentuoja numatomos reformos poveikį regionų sveikatos priežiūros įstaigoms.

„Ar ministerija (ir visa Vyriausybė) neužsižaidė su pinigų „įsisavinimu“? Puikiai žinome, kas vyksta: savivaldybės verčiamos „pagalvoti“, kokių gydymo paslaugų ir ligoninių jos sutiktų atsisakyti mainais už specialias lėšas. Kitaip kaip šantažu to nepavadinsi.

Mažesnės savivaldybės spaudžiamos „jungti“ sveikatos priežiūros įstaigas, atsisakyti ligoninėse vykdomų paslaugų ir su artimiausio didmiesčio įstaiga susitarti, kad sunegalavę gyventojai keliautų tenai. Pagal Vilniaus valdininkų planą reanimacijos ir intensyvios terapijos paslaugas Kėdainių gyventojams teiks Kauno įstaigos. Iš Pasvalio paliegę garbaus amžiaus gyventojai turės vykti į Šiaulius, iš Jonavos – į Kauną, tačiau jokių garantijų, kad ten gaus reikalingą paslaugą, jie neturės, o kaip jiems reikės sugrįžti namo – atskiras klausimas“, – pertvarkos esmę atskleidžia O. Leiputė.

Spaudos konferencijoje, kuri vyks  Seimo Spaudos konferencijų salėje, II r. 2 a., vasario 2 d., trečiadienį, 10 val. dalyvaus Seimo nariai Eugenijus Sabutis ir Orinta Leiputė.

 

Seimo spaudos biuro inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: