Gruodžio 16 d. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras organizavo nuotolines civilinės saugos stalo pratybas „Sveikatos apsaugos ministerijos ir jai pavaldžių sveikatos priežiūros institucijų veiksmai gripo pandemijos metu“, kurių tikslas buvo įvertinti institucijų pasirengimą gripo pandemijai ir veiksmus jos metu bei atnaujinti specialistų žinias.

Pratybose dalyvavo Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), NVSC, SAM Ekstremalių sveikatai situacijų centro, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos atstovai. Savo žinias pasitikrino bei atnaujino per 100 specialistų iš minėtų institucijų (dauguma NVSC departamentų specialistai). 

Pratybų dalyviai atsižvelgdami į pateiktą scenarijų, inscenizuojantį naujojo gripo potipio išplitimą Pasaulyje, Europoje ir Lietuvoje, pristatė savo atstovaujamos institucijos veiksmus, atsakydami į klausimus, kurie būtų svarbūs valdant pandemiją: kaip būtų atliekamas epidemiologinis židinio ištyrimas, kaip NVSC departamentai bendradarbiautų tarpusavyje, kaip NVSPL organizuotų tyrimų paėmimus, kokia tvarka ir su kokiomis institucijomis būtų keičiamasi informacija, kaip būtų teikiama informacija ir rekomendacijos visuomenei  ir t. t.

Pratybos suteikė galimybę ne tik pasitikrinti bei atnaujinti žinias gripo pandemijos valdymo klausimais, bet ir įvertinti savo pasirengimo lygį, nustatyti galimas spragas, tobulintinus procesus bei sustiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą, kuris tampa ypač svarbus pandemijos laikotarpiu.

PRATYBŲ TEMA – „Sveikatos apsaugos ministerijos ir jai pavaldžių sveikatos priežiūros institucijų veiksmai gripo pandemijos metu“.

PRATYBŲ TIPAS – civilinės saugos stalo pratybos.

PRATYBŲ FORMA – seminaras.

PRATYBŲ VADOVYBĖ IR DALYVIAI patvirtinti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriaus 2022 m. gruodžio 1 d. įsakymu Nr. VKE-523 ,,Dėl pasirengimo civilinės saugos stalo pratyboms ir jų vykdymo“.

PRATYBŲ VIETA – Vaizdo konferencijų platforma „Microsoft Teams Meeting“.

PRATYBŲ LAIKAS – 2022 m. gruodžio 16 d. 9.00 val.

PRATYBŲ TIKSLAS – įvertinti Sveikatos apsaugos ministerijos ir jai pavaldžių sveikatos priežiūros institucijų pasirengimą gripo pandemijai ir veiksmus jos metu.

PRATYBŲ UŽDAVINIAI:

1. Įvertinti institucijų pasirengimą gripo pandemijai;

2. Įvertinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą.

3. Įvertinti rizikos komunikaciją su visuomene.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: